بوکال فت

گرچه افراد زیادی به دنبال چاق شدن صورت خود هستند و در این راه انواع روش های خانگی و.. را امتحان می کنند، تعداد افرادی که به دنبال برطرف کردن گردی صورت خود هستند نیز کم نیست. از لحاظ ملاک های زیبایی که امروزه در جهان مطرح است صورت هایی با شکل قلبی یا مثلث معکوس پرطرفدار هستند. در این میان جراحی بوکال فت به کمک آمده است. در طول این مقاله به جراحی بوکال فت و شیوه انجام آن، همچنین مزایا و معایب آن می پردازیم و اطلاعات کاملی ارائه میکنیم.

بوکال فت چیست؟

جراحی بوکال فت روشی بسیار ساده با هزینه ای متناسب است که با کمک آن می توان صورت های گرد و چاق را به چهره های کلاسیک تر و زیبا تر مبدل ساخت. این روش جراحی رد بخیه یا برش از روی پوست ندارد. در بوکال فت با تخلیه چربی های لپ صورت حالت قلبی شکل پیدا کرده و گونه ها برجسته تر می شوند.

بوکال فت چطور انجام می شود؟

جراحی بوکال فت رد بخیه ندارد و برش جراحی از درون دهان انجام میشود. برش این جراحی بسایر کوچک است و طی آن توده چربی میان عضله صورت برداشته می شود.توده چربی میان عضله بوکسیناتور و سایر عضلات که در طی این جراحی برداشته می شود چربی عمیقی است که افزایش حجم آن باعث گرد تر دیده شدن صورت می شود. ممکن است اندازه این چربی در هر طرف یکسان نباشد. اما باید توجه داشت پس از برداشت چربی صورت میزان آن در هر دو طرف متعادل باشد.در طی این جراحی باید میزان مناسبی از چربی اطراف دهان برداشته شود تا به حالت دلخواه برسد.

این جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود و پس از آن نیاز به بستری ندارد. پس از خارج کردن چربی بوکال بخش شکافته شده از داخل دهان بخیه می خورد. این بخیه ها معمولا جذبی هستند و نیاز به کشیدن آن ها نیست.

با انجام جراحی بوکال فت در واقع لپ ها برداشته می شود و صورت از حالت بچه گانه خود خارج می شود و برامدگی و گودی قسمت های مختلف صورت نمایان تر می شود. چربی بوکال در واقع چربی بسیار مقاوم تری است که با رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نمی رود.

بهترین جراح بوکال فت

در جراحی های این چنینی انتخاب یک جراح مناسب اهمیت زیادی دارد. اگر پزشک مهارت کافی را نداشته باشد ممکن است نتیجه مطلوب حاصل نشود و به آن چیزی که می خواستید نرسید. جراح مناسب باید تجربه و مهارت کافی برای ایجاد برش صحیح و به جا را داشته باشد تا به بافت ها و عضلات مجاور آسیب نرسد. همچنین تشخیص این که چه مقدار از چربی بوکال تخلیه شود نیز بر عهده پزشک خواهد بود.

مزایا و معایب بوکال فت

این جراحی عمل سریع و مناسبی است که در مدت زمان کوتاهی نتیجه دلخواه را ایجاد می کند اما مانند هر روش جراحی دیگری مزایا و معایب خود را نیز دارد. نداشتن رد بخیه، آسان بودن روند جراحی ، و بازخورد مناسب از جمله مزایای این جراحی می باشد. اما برخی افراد معتقد اند تخلیه چربی بوکال باعث افزایش سرعت پیری پوست شده و افتادگی پوست را پس از مدتی به همراه دارد. به ندرت نیز ممکن است این چربی بازگردد. از مزایای دیگر این جراحی عدم وجود کبودی و تورم پس از انجام آن است.

مراقبت های پس از جراحی

  • ممکن است تا چند روز پس از جراحی درد و خونریزی در محل برش در دهان وجود داشته باشد.اما بعد از مدتی جای زخم نیز رفع میشود و ردی باقی نمی ماند. درد های دوران نقاهت را می توان با کمک مسکن ها کاهش داد.
  • پس از جراحی کمتر فک خود را تکان دهید و تا جایی که ممکن است از غذاهای نرم که نیاز به جویدن ندارد استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از عفونت زخم ها بعد از غذا خوردن دهان خود را با سرم بشویید و تا حدود یک هفته از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید.
  • سعی کنید فشار کمتری به صورتتان وارد شود. از پایین انداختن سر طولانی مدت بپرهیزید و از ورزش های سنگین و رزمی خودداری کنید.
  • پس از جراحی تا پایان بهبود زخم ها سیگار نکشید.
  • با زبان زخم ها و بخیه را لمس نکنید.

در انتها باید گفت جراحی بوکال فت جراحی مناسبی است که می تواند تاثیر مطلوبی در زیباتر شدن چهره داشته باشد.توجه داشته باشید برای انجام جراحی پزشک مناسبی را انتخاب کنید. در پایان می توانید سوالات خود را از دکتر بابک رجبلو متخصص در پوست در بخش نظرات بپرسید.

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب