لیفت صورت و غبغب با نخ چیست؟

هر آنچه درباره لیفت صورت و غبغب با نخ لازم است بدانید

فرم مشاوره رایگان

برخورداری از چهره‌ای زیبا و متناسب در گرو داشتن اجزای مختلف هماهنگ و متقارن است. در حقیقت هر چه پوست صورت، فاقد افتادگی و چربی‌های اضافه باشد، بر جذابیت ظاهری می افزاید. تک تک اجزای صورت نقش موثری در جلوه ی افراد دارند و چنانچه یک بخش دارای نقص باشد، به عنوان مانعی برای نمایان شدن زیبایی معرفی می‌گردد. یکی از این معضلات که برخی افراد با آن دست به گریبان هستند، وجود غبغب است. در واقع غبغب به برجستگی ناحیه‌ی زیر چانه گفته می شود که سبب ایجاد شل شدگی در پوست ناحیه‌ی پایین زیر چانه و گردن می شود. این مسئله یک مشکل رایج در میان بانوان و آقایان بوده و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می‌دهد. رفع این معضل در گذشته از طریق جراحی و لیفت انجام می‌گرفت اما با پیشرفت علم و ترجیح عموم به استفاده از متدهای غیرتهاجمی، امروزه شیوه‌های نوینی ارائه شده است که حداقل میزان درد و دوران نقاهت کوتاهی را دربر داشته باشد. لیفت صورت و غبغب با نخ، یکی از بهترین و جدیدترین تکنیک های رفع غبغب می باشد که با استفاده از نخ های مخصوصی انجام می شود و بدون نیاز به جراحی قابل انجام می باشد. این شیوه غیر تهاجمی بوده و نتیجه ی مطلوبی را برای متقاضی دربر خواهد داشت. برای آشنایی بیشتر با نحوه انجام لیفت غبغب با نخ، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تصویری تمام رخ از زنی که لیفت صورت و غبغب با نخ انجام داده است.
تصویری تمام رخ از زنی که لیفت صورت و غبغب با نخ انجام داده است. در کنار آن مناطق مختلف پوست مورد بررسی و تاثیر لیفت با نخ قرار گرفته است.

نحوه انجام لیفت صورت و غبغب با نخ

یکی از موثرترین روش‌ها برای رفع غبغب، لیفت با نخ می‌ باشد که کم تهاجمی است و منجر به جوانسازی ناحیه‌ی پایین صورت می شود. در این روش، از نخ‌های PDO با نام پلی دی اکسانون یا PLLA با نام پلی لاکتیک اسید استفاده می شود که جاذب بوده و هیچگونه حساسیت یا آلرژی ایجاد نمی‌کنند. برای لیفت غبغب با نخ، هیچ نیازی به بیهوشی عمومی نیست زیرا بدون نیاز به جراحی، برش و خونریزی انجام می شود و صرفاً از بی‌حسی‌های موضعی استفاده می‌شود. در حقیقت به دلیل پیشرفت علم، به کارگیری شیوه‌های آسان و بدون عوارض جانبی رواج یافته است و لیفت با نخ به عنوان یکی از این روش‌ها معرفی می شود. نحوه انجام این متد بدین صورت است که بدون احساس درد و ناراحتی از طریق سوزن های بسیار ریزی، نخ وارد پوست ناحیه مورد می شود و باعث ایجاد کشش در بخش‌های افتاده و شل شده ی پوست می‌ شود. پس از اتمام جلسه‌ی لیفت با نخ ضدحساسیت، تاثیرات آن قابل مشاهده بوده و در طی ۸ هفته، مراحل کلاژن سازی آغاز می‌شود. ماندگاری لیفت غبغب با نخ بالا بوده و به مرور زمان، جذب می گردد.

کاربرد عمل غیرتهاجمی  بالا کشیدن صورت و غبغب با نخ

عوامل متعددی در ایجاد غبغب نقش دارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، افزایش سن است. در حقیقت هم‌زمان با افزایش سن افراد، میزان تولید کلاژن کاهش یافته و پوست خاصیت الاستین و ارتجاعی خود را از دست خواهد داد. این مسئله سبب افتادگی و شل شدگی پوست ناحیه‌ی گردن و زیر چانه می‌شود و به مرور زمینه ساز ایجاد غبغب می شود. دلیل دیگر، بخاطر افزایش وزن و عدم رعایت سبک زندگی سالم می باشد. در واقع برخی افراد به صورت ژنتیکی و با دریافت بیش از اندازه کالری، دچار افزایش وزن می شوند و این مسئله سبب بروز چاقی و ایجاد غبغب در آن‌ها می‌شود. یکی دیگر از دلایل رایج بروز غبغب، عوامل وراثتی و تولید بیش از حد چربی در ناحیه‌ی زیر چانه، گلو و گردن می باشد که چنان‌چه اعضای خانواده به آن دچار باشند، احتمال این‌که برای فرزندان نیز رخ دهد، دور از انتظار نخواهد بود‌. از طرفی دیگر، برخی بیماری‌ها هم‌چون مشکلات غده تیروئید به ویژه کم‌کاری تیروئید، ضعف بدن و بیماری‌های مرتبط با کمبود ویتامین نیز می‌توانند زمینه ساز ایجاد غبغب باشند. در تمامی این شرایط پوست حالت کشسانی خود را از دست می‌دهد، آویزان شده و باعث ایجاد این مشکل می‌شود‌. هم‌چنین افرادی که روزانه گردن خود را بیش از حد به سمت پایین نگه می‌دارند و بدن را در موقعیت نادرستی قرار می‌دهند نیز مستعد ایجاد این مشکل هستند که کاربرد لیفت غبغب با نخ در راستای رفع این مشکلات و افتادگی نواحی زیر چانه است.

تصویر نیمرخ زنی با لیفت صورت و غبغب با نخ
تصویر زنی که لیفت صورت و غبغب با نخ را انجام داده است.

معایب لیفت غبغب با نخ

لیفت غبغب با نخ، نسبت به جراحی برداشت غبغب از عوارض بسیار کمتری برخوردار است و تهاجمی نیست اما لازم به ذکر است که ماندگاری این روش نسبت به جراحی کمتر است. برخی عوارض کوتاه مدت شامل کبودی، قرمزی و وجود درد کم، پس از لیفت غبغب با نخ امکان دارد رخ دهد. علاوه بر این، چنان‌چه افراد در انتخاب بهترین متخصص پوست و مطب دچار اشتباه شوند و به مراکز نامعتبر مراجعه نمایند و یا پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد، امکان بروز عوارضی شدیدتر در اثر لیفت نادرست و غیر اصولی غبغب با نخ هم‌چون واکنش‌های آلرژیک، خونریزی، عفونت، سردرد، تب، ترشحات از محل لیفت، فرورفتگی یا برجستگی در ناحیه غبغب وجود خواهد داشت که بایستی فوراً به متخصص مراجعه نمود و از درمان‌های خانگی یا مصرف خودسرانه داروها پرهیز کرد.

چه افرادی می‌توانند لیفت غبغب با نخ انجام دهند؟

لیفت غبغب با نخ برای تمام افرادی که دچار افتادگی، شل شدگی و یا آویزان بودن پوست ناحیه زیر چانه و گردن شده‌اند مناسب است. در واقع بانوان و آقایانی که دچار غبغب ژنتیکی یا غبغب ناشی از چاقی هستند و با کاهش وزن و انجام تمرینات ورزشی نیز نتوانسته‌ اند مشکل خود را درمان نمایند، گزینه ی مناسبی برای لیفت با نخ می‌شوند. هم‌چنین اشخاصی که به دلیل افزایش سن، تمایل به سفت شدن و خوش فرم شدن پوست ناحیه زیر چانه هستند می‌توانند از لیفت با نخ بهره بگیرند. با این حال توصیه می شود جهت تشخیص دقیق علت به وجود آمدن غبغب، افراد به یک پزشک ماهر و مطب معتبر مراجعه نمایند تا در جلسه ی مشاوره، معاینات لازم انجام گیرد و متخصص پس از بررسی های لازم، امکان انجام یا عدم انجام لیفت غبغب با نخ را تعیین نماید.

لیفت صورت و غبغب با نخ در مطب دکتر بابک رجبلو
تصویری زنی که لیفت صورت و غبغب با نخ انجام داده است.

ایا لیفت غبغب با نخ دائمی است؟

زمانی که بافت چربی در غبغب بیش از حد زیاد می شود زیر چانه بزرگ شده و ظاهر صورت را بهم می ریزد. امروزه درمان های زیادی جایگزین روش‌های پر عوارض و پر هزینه جراحی شده که بهترین آن‌ها لیفت با نخ است. در عمل لیفت با نخ غبغب افتاده به سمت بالا کشیده می‌شود و اگر فرد مراقبت‌های لازم را نداشته باشد ممکن است این به حالت اولیه خود باز گردد. داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن می‌تواند ماندگاری این عمل را تا حد زیادی افزایش دهد. تخصص و تجربه‌ای که پزشک در این حوزه دارد باعث شده تا این لیفت هم به صورت دائمی باشد. برای از بین بردن غبغب و جمع کردن پوست این ناحیه لیفت یک روش مطمئن و ماندگار بوده که تاثیراتی مثبت را به جای می‌گذارد و نخ استفاده شده هم جذب می‌شود.

با این کار زاویه چانه و خط فک مشخص شده و چهره شما زیباتر می‌شود. اگر لیفت با لیزر انجام شود ماندگاری بیشتری خواهد داشت چون لیزر به صورت عمقی کار چربی سوزی و هم‌چنین رفع شل شدگی و افتادگی پوست را انجام می دهد. شما با رعایت یک رژیم غذایی مناسب و تغییر سبک زندگی می‌توانید نتایج خوبی از ای عمل مشاهده کنید. اگر بعد از لیفت با نخ مجدد پر خوری را شروع کرده و به سراغ الکل و سیگار و مواد دیگر بروید قطعا بازگشت دارد و شما مجدد با یک غبغب بزرگ روبرو خواهید شد. استفاده از گردنبند طبی در این زمان الزامی بوده و کمک می‌کند تا غبغب به بالا کشیده شود و دیگر حالت افتاده نداشته باشد. لیفت با نخ کاملا غیر تهاجمی بوده و ماندگاری آن‌ها یک تا دو سال و حتی بیشتر است که در این همه یکسان نیست.

اقدامات مورد نیاز قبل از عمل بالا کشیدن صورت با نخ

پیش از لیفت غبغب با نخ با پزشک در ارتباط باشید و مصرف هرگونه دارو را به وی اطلاع دهید تا مجاز بودن آن تایید گردد و چنانچه صلاحیت مصرف وجود نداشته باشد، بایستی پیش از جلسه لیفت با نخ، کنار گذاشته شود. سیگار کشیدن و مصرف الکل را چند روز پیش از شروع جلسه‌ی درمانی متوقف نمایید و از یک هفته ی قبل، رژیم لاغری خود را کنار بگذارید تا مواد و ویتامین‌های ضروری به بافت‌ها و بدن شما برسد.

نکات طلایی بعد از عمل لیفت

بعد از لیفت غبغب با نخ از نگه داشتن طولانی مدت سر به سمت پایین، تا چندین هفته خودداری نمایید و از کمپرس یخ جهت کاهش التهابات استفاده کنید. سعی نمایید صورت خود را در روزهای اول پس از لیفت، زیاد حرکت ندهید و هنگام خواب، وضعیت سر نسبت به بدن در زاویه ی ۴۵ درجه قرار داشته باشد. استفاده از لوازم آرایشی و مواد شیمیایی بر روی پوست صورت تا ۲ روز پس از لیفت توصیه نمی شود و از قرار گرفتن در معرض آفتاب، حمام آب داغ، سونا و جکوزی در روزهای اولیه خودداری نمایید. مصرف غذاهای سفت و نیازمند جویدن طولانی را به تعویق بیاندازید و سعی کنید در دو هفته ی ابتدایی از غذاهایی که به سادگی بلعیده می شوند استفاده نمایید و جویدن آدامس را به صورت جدی تا چند ماه پس از لیفت با نخ، کنار بگذارید. در نهایت توصیه می شود در دو هفته ی ابتدایی، از دستکاری غبغب، صورت، چانه و گردن یا ورزش های سنگین و بلند کردن اجسام بزرگ خودداری نمایید‌.

ماندگاری بالا کشیدن غبغب با نخ چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری لیفت غبغب با نخ به عوامل متعددی هم چون سن متقاضی، چگونگی خاصیت کشسانی پوست، میزان چربی موجود در غبغب، نوع نخ استفاده شده و پیاده سازی اصولی و صحیح فرآیند لیفت با نخ وابسته می باشد. اما به طور میانگین، نتایج حاصل از این روش حداقل ۱۵ ماه و حداکثر ۶ سال ماندگاری خواهد داشت.

سخن پایانی

اگر افراد گمان می‌کنند که وجود غبغب بر زیبایی آن‌ها تاثیر گذاشته است و از وجود آن ناراضی هستند، به راحتی می‌توانند از لیفت با نخ به عنوان یکی از بهترین و راحت‌‌ترین شیوه‌ها برای رفع مشکل خود استفاده نمایند. این شیوه، سبب جوانسازی صورت و پوست ناحیه شده و به جذابیت چهره کمک می‌نماید که برای انجام این روش از نخ‌‌هایی جاذب با ماندگاری مناسب و سازگاری بالا با بدن استفاده می‌شود. لیفت با نخ به افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی، اشخاص دارای پوست‌های به شدت حساس و یا بانوانی که در دوران بارداری هستند، توصیه نمی‌شود.

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب