لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ

فرم مشاوره رایگان

لیفت ابرو با نخ را می توان از جمله روش های  کم خطر زیبایی دانست که نتیجه خوبی را برای جوان سازی پوست و زیبایی صورت در پی دارد.  لیفت ابرو با نخ به صورت سرپایی و بدون درد انجام می گیرد و تغییرات اولیه بسیار چشم گیری دارد که گاهی به اشتباه باعث می شود افراد به این نتیجه برسند که لیفت ابرو با نخ می تواند موقتی باشد.

در صورتیکه با تکرار نخ گذاری در مدت زمان های تعیین شده به نتیجه رضایت بخشی خواهید رسید. با افزایش سن اتفاقی که برای پوست می افتد کشش و قابلیت ارتجاعی پوست و همچنین میزان چربی موجود در پوست کاهش پیدا می کند که معمولا با افتادگی پوست خود را نشان می دهد.

یکی از راه های مقابله و برطرف کردن آن،  می توان لیفت ابرو با نخ را نام برد که بسیار کاربردی است.

 لیفت ابرو با نخ چیست؟

ابروها جزو موثرترین اعضای صورت هستند که با کوچک ترین تغییر، تاثیرات بسیار شگفت انگیز و مثبتی را در ساختار صورت ایجاد می کنند. بسیاری از افراد دوست دارند  ابروهایی زیبا و کشیده داشته باشند.  هرچند که آقایان نیز نسبت به فرم ابروها حساس هستند اما این پیگیری و توجه از جانب خانم ها ویژه تر است. از این رو هرگونه تغییری در ساختار ابرو و به خصوص موقعیت آن باعث می شود که نگرانی و کاهش اعتماد به نفس در خانم ها را به همراه داشته باشد.

یکی از عارضه هایی که در اثر افزایش سن برای صورت رخ می دهد، افتادگی ابروها به دلیل از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست و کم شدن حالت ارتجاعی آن است، به دنبال این اتفاق ابروها در اثر نیروی کششی زمین افتاده تر می شوند و فشار بیشتری را به چشم ها وارد می کنند.

افتادگی ابرو عارضه ای است که می تواند چهره را پیرتر و غمگین تر از حالت طبیعی نشان دهد. از این رو توصیه می شود که مشاوره های تخصصی از بهترین متخصص پوست و مو یا بهترین دکتر لیفت صورت دریافت و نسبت به درمان این مشکل اقدام لازم انجام شود.

موارد استفاده از روش زیبایی لیفت ابرو با نخ

برای افتادگی های ابرو لیفت با نخ بسیار مناسب بوده و با توجه به میزان افتادگی، تعداد نخ ها توسط پزشک تعیین می شود. همچنین می توان با لیف ابرو با نخ، فاصله بین دو ابرو، تاج ابرو را تغییر داد و یا حلال در ابرو ایجاد نمود که این موارد می تواند در افتادگی پلک نیز تاثیر گذاشته و آن را برطرف نماید. میزان کشیدگی و فرمدهی ابرو با انتظار و توقع فرد ایجاد می شود.

لیفت ابرو با نخ دارای مزایایی است که باعث می شود از جانب بهترین متخصص پوست و مو به شما توصیه شود.  نخ ها موادی سازگار با بدن انسان هستند که در قسمت های مختلفی از صورت قابل کاربرد هستند.  با ورود نخ های جذب کننده و لیفت کننده در زیر پوست بعد از مدتی پوست برای تولید کلاژن و جوانسازی تحریک می شود.

نخ ها همچنین خاصیت لیفت کردن و کشیدن پوست را دارند و با خارهایی که درونشان وجود دارد باعث کشیده شدن پوست به قسمت بالای صورت می شود، زمانی که نخ به قسمت انتهایی ابروها متصل می شود، به سمت بالا کشیده می شود و در موقعیتی که متخصص پوست در نظر می گیرد ثابت می شود.

آسان و سریع بودن روش لیفت با نخ سبب شده است که روش بهتری از جراحی لیفت باشد . همچنین این روش سرپایی بوده و بدون نیاز به بیهوشی و یا نقاهت   افتادگی ابروها را برطرف می کند .

کبودی یا قرمزی که به صورت طبیعی حین لیفت ایجاد می شود،  بعد از گذر دو سه روز کاملا برطرف می شود.  تغییرات جوانسازی  حداکثر تا مدت 6 ماه روی پوست شما ظاهر می شود.

لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می شود

روش نخ گذاری برای لیفت ابرو  با نخ به چه صورتی انجام می شود؟

برای هر ابرو، ابتدا تعداد نخ های لیف مشخص می شود. سپس محل جایگیری نخ ها  را زیر پوست تعیین می شود. تمام این مراحل بعد از بی حس شدن ناحیه ی درمان با بی حسی موضعی انجام می شود.
نخ ها تا ناحیه ی رویش مو امتداد دارند و گره نخ در رویش مو قرار گیرد. برای قرینه شدن ابروها بعد از پایان جایگذاری نخ ها زیر پوست، آن ها را  به یک اندازه کشیده و یکسان بودن کشیدگی آن ها بررسی می شود.  نکته بسیارحائز اهمیت این است که نخ باید در سطوح مساوی زیر پوست قرار گیرد.

همانطور که بیان شد متخصص پوست موقعیت قرار گیری نخ را قبل از انجام عمل مشخص می کند و نسبت به فرم کلی چهره و با در نظر گرفتن انتظارات بیمار مراحل لیفت را انجام می دهد.لیفت ابرو ها کمک می کند که مقدار قابل توجهی از شقیقه هم به سمت بالا کشیده شود که این اقدام در نهایت منجر به کشیدگی و جوانسازی چشم ها نیز می شود.

فرم چشم ها، ابرو و مقداری از گونه به طور همزمان تغییر می کند و با انجام این اقدام ساده تغییرات بزرگی در چهره ایجاد می شود. باید بدانید که نخ های مورد استفاده کاملا سازگار با پوست بوده و به هیچ عنوان دچار حساسیت یا عارضه های پوستی نخواهید شد. لیفت ابرو با نخ امروزه جزو روش های محبوب برای جوانسازی صورت در نظر گرفته می شود که در کنار روش های مکمل دیگر مانند جراحی پلک کاربرد بسیار موثری را دارد.

چه کسانی کاندیدای مناسب لیفت ابرو با نخ هستند؟

به طور کلی افرادی که افتادگی ابروی شدیدی دارند می توانند از این تکنیک برای رفع آن کمک بگیرند، همچنین لیفت ابرو در افرادی که به طور مادرزادی دچار افتادگی مختصر در ناحیه ابرو هستند نیز کاربرد دارد. اگر شما هم فاصله چشم و ابروهایتان کم است و برای مواردی مانند آرایش کردن و یا داشتن ظاهر زیبا تر دچار مشکل هستید، می توانید از لیفت ابرو با نخ استفاده کنند.
لیفت ابرو با نخ در افرادی که دچار عدم تقارن در زاویه های صورت هستند نیز مفید است و برای افرادی که ابروهای نا متقارن دارند مناسب خواهد بود. به طور کلی افرادی که افتادگی در ناحیه ابروها باعث افتادگی پلکشان نیز شده است می توانند به کمک این تکنیک مشکل ایجاد شده را برطرف نمایند .
 • کسانی که ابروهای نامتقارنی دارند.
 • افرادی بالای 18 سال سن دارند.
 • افرادی که نمی توانند تحت بیهوشی ایمنی قرار بگیرند و به بیماری های خود ایمن دچار هستند.

نمونه کار لیفت ابرو با نخ

چه مراقبت هایی پس از لیفت ابرو با نخ باید صورت بگیرد؟

 • از کرم های ضد آفتاب با اس پی اف 30 استفاده شود.
 • تا یک هفته بعد از لیفت ابرو با نخ، نباید پیشانی را مالش دهید.
 • هنگام شستن سر، پیشانی خود را به سمت بالا یا پایین تحت کشش قرار ندهید.
 • حداقل زمانی که پس از عمل می توان صورت را شست، 12 ساعت است.
 • هنگام دراز کشیدن و استراحت کردن  زاویه ی سر خو را 45 درجه و رو به بالا بگذارید.
 • عفونت نیز از موارد نادری است که پزشک با تجویز آن می تواند جلوگیری نماید.
 • به مدت دو هفته باید از انجام هرگونه فعالیت های سنگین و شدید خودداری شود.
 • استفاده از قرص پاراستامول 500 هر 6 ساعت یک بار می تواند احساس درد و ناراحتی را کم تر کند.
 • به منظور کاهش التهاب و تورم می توان از پک های یخ به مدت 20 دقیقه و روزی 4 یا 5 بار روی پیشانی قرار داد.
 • از موارد نادری که پس از لیفت ابرو رخ می دهد، خونریزی است که برای جلوگیری از آن پزشک راه حل هایی ارائه می دهد.

مزایای لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ می تواند تاثیر فوق العاده ای بر روی پوست صورت و جوانسازی چهره فرد بگذارد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

این روش کاملا کم تهاجم بوده و سرعت بالایی در ارائه نتایج دارد، لیفت ابرو با نخ کمک می کند که صورت شما برای تولید کلاژن در زیر پوست تحریک شود و البته باعث جوانسازی طبیعی پوست خواهد شد. این تکنیک بسیار قدرتمند و هدفمند است که می تواند تغییرات فوق العاده ای را در کمترین زمان ممکن در چهره تان ایجاد نماید.

تحریک پوست برای کلاژن سازی

نخ هایی که در روش لیفت ابرو با نخ زیر پوست قرار می گیرند با تحریک کلاژن سازی سبب کندشدن روند پیری می شوند. همچنین چین و چروک های روی سطح پوست را کاهش می دهند.

بخیه های نخ در روش لیفت ابرو با نخ سبب تحریک «فرآیند ترمیمی» پوست می شوند. در نتیجه بدن در نزدیکی مناطق درمان مقادیر زیادی کلاژن می سازد. این تاثیر شگفت‌انگیز سبب بهبود شرایط پوستی شما می شود چون کلاژن‌ها یکی از عوامل اصلی جوانی و زیبایی پوست هستند.

کلاژن پروتئینی در عمق پوست ما است که کاربردهای بسیاری در بدن دارد. این رشته‌های پروتئینی برای ترمیم زخم‌ها استفاده می‌شوند و کاری می‌کنند که پوست ما سرزنده و قوی، حجیم و باطراوت به نظر برسد. با افزایش سن پوست ما کلاژن سازی کمتری را انجام می دهد تا در نهایت در سن 70 سالگی 80 درصد کلاژن های پوست  از بین می رود و پوست نازک می شود.

لیفت ابرو با نخ در کلینیک زیبایی

سفت کردن پوست صورت

۱) لیفت و سفت کردن پوست

در این روش نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست و هیچ برش یا برداشتی روی پوست انجام نمی‌شود. به جای آن جراح متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست کاری می‌کند که پوست صورت بالا بیاید و سفت شود. در واقع به جای بریدن پوست اضافه، جراح با استفاده از نخ‌های بخیه، آن‌ها را جمع و سفت می‌کند تا افتادگی سطح پوست برطرف شود. پس بدون دردسرهای جراحی لیفت، پوستی جوان‌تر و زیباتر خواهید داشت.

۲) تحریک کلاژن سازی

آیا لیفت ابرو با نخ عوارض دارد؟

 لیفت ابرو با نخ عوارضی نداشته و در موارد بسیار محدود ممکن است. باعث آلرژی شود و یا عفونت ناشی از آن با آنتی بیوتیک ها قابل پیشگیری است.

نکته دیگری که در مورد لیفت ابرو با نخ وجود دارد جذب شدن نخ در پوست است. معمولا بعد از مدت زمانیکه توسط متخصص پوست و مو و زیبایی مشخص می شود.  این اتفاق می افتد، زیرا جنس نخ لیفت از جنس نخ هایی است که برای عمل دریچه های قلب استفاده می شود.

نخ های لیفت

لیفت ابرو با نخ را حتما در کلینک های معتبر انجام دهید، زیرا اگر نخ های لیفت از جنس مرغوبی نباشد، برای شما عوارض متعددی را ایجاد می کند.

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب