فرم مشاوره رایگان

پوست و مو تاثیر بسزایی در جوانی و شادابی چهره در آقایان و خانم‌ها دارد. مراقبتهای پوستی یکی از موارد بسیار مهمی است که باید برای آن آگاه‌سازی کرد تا بتوان جوانی و زیبایی را در جامعه حفظ کرد. برای بسیاری از ما موارد مختلفی پیش آمده است که دچار مشکلاتی نظیر ریزش مو، ریزش ابرو یا کم مویی شده‌ایم. مشکلات پوستی نیز در بین آقایان و خانم‌ها رایج است. درمان جوش‌های عمیق جوانی که اسکار یا جای زخم بسیاری به جا می‌گذارند بسیار آزاردهنده است. نتیجه راه‌های درمانی که برای پوست و موی خود بکار می‌بندیم رابطه مستقیمی با تشخیص درست پزشک پوست و مو و تبحر او در درمان دارد، همین امر اهمیت انتخاب بهترین متخصص در پوست و مو را بالا می‌برد. در این مقاله سعی بر آن داریم تا مشخصات یک پزشک پوست خوب و کارهای مهمی که یک متخصص در پوست انجام می‌دهد را برای شما بیان کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشید. لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با متخصص در پوست و مو

داشتن پوست صاف، زیبا و شفاف جوانی فرد را چندین برابر می کند. راهکارهای مختلف و پزشکان مختلفی وجود دارند که می توانند به شما در داشتن پوست خوب کمک کنند. اما با شناخت یک متخصص در پوست می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. و به نتایج مطلوب تری دست یابید.

یک پزشک متخصص پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی وارد دوره های تخصصی پوست و مو می شود. مهارتی که یک متخصص در پوست خوب باید داشته باشد گذراندن دوره های تخصصی مو است انجام کارهایی مثل کاشت مو به تخصص ویژه ای نیاز دارد که بتواند برای بیمار نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

لیست بهترین متخصصان پوست و مو در تهران

اغلب مردم برای برطرف کردن مشکلات پوستی، کاشت مو، کاشت ریش، درمان کک‌ومک و خیلی از چنین مواردی به یاد متخصص‌های پوست و مو می‌افتند. یکی از اولین راهکارها این است که در گوگل با سرچ کلمه بهترین متخصص در پوست و مو به دنبال پزشک خوب بگردید. البته که کار عاقلانه‌ای است! اما راهکار بهتری هم وجود دارد بعد از اینکه در اینترنت با نام های مختلفی آشنا شدید می توانید به دنبال نمونه کارهای واقعی آنها بگردید. دیدن نتیجه کار یک متخصص در پوست ، کارخوب او را نمایان خواهد کرد. بنابراین با نگرانی کمتری مواجه خواهید بود.

اهمیت سلامت پوست و مو

پوست بدن در سلامت فرد جایگاه بسیار مهمی دارد. انجام جراحی های پوستی در موارد مختلفی مثل سوختگی بسیار حائز اهمیت است و تاثیر بسیار مطلوبی در ظاهر فرد دارد. علاوه بر این پوست مانند یک لایه محافظتی در برابر انواع میکروب ها، باکتری ها و جراحات مختلف عمل می کند. با دریافت نور، ویتامین دی مورد نیاز بدن را تامین می کند.

پوست حرارت بدن را تنظیم کرده، مانع از جذب اشعه های مضر به بدن می شود و وظیفه انتقال حس به بدن را به عهده دارد.

علاوه بر حفظ سلامت جسمی یکی از کلیدی ترین نکات در زیبایی ظاهری افراد است. بی شک همه افراد پوست سالمی ندارند. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مثل ژنتیک یا حوادث مختلفی که در کودکی یا بزرگسالی برای آنها رخ داده پوست خوبی ندارند. بنابراین با جوانسازی پوست تحت نظر یک متخصص در پوست می توانند درصد بسیار زیادی از بیماری ها و مشکلات پوستی را پشت سر بگذارند.

شناخت ویژگی های خوب متخصص در پوست و مو

یک متخصص در پوست خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد که شما بتوانید با اطمینان خاطر به وی مراجعه کنید و درخواست های مختلف زیبایی را از او بخواهید؟ داشتن علم و دانش در هرزمینه ای حرف اول را می زند اما به تنهایی کافی نیست. ما نکات مهمی که باید به آن دقت کنید را در اینجا ذکر می کنیم:

 • داشتن علم و دانش
 • مهارت کافی و تجربه عملی
 • داشتن ذوق و سلیقه
 • گذاشتن زمان برای بیمار
 • بیمار محور بودن پزشک
 • آشنایی با تکنیک های روز

داشتن علم و دانش

علم و دانش نه تنها در زمینه پزشکی بلکه در تمام زمینه ها اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین مطلع شدن از تخصص یا فوق تخصص بودن یک پزشک می تواند به شما این آگاهی را بدهد که پزشک مورد نظر توانسته در دوره هایی که واجب و لازم بوده است مهارت کافی را کسب کرده و با علم و آگاهی کافی می تواند به درمان بیمارها بپردازد. بهترین متخصص در پوست تهران فردی است که از تمامی راهکارهای علمی جدید آگاهی داشته باشد.

مهارت کافی و تجربه عملی

نکته دومی که باید به آن اهمیت زیادی بدهید تجربه داشتن یک پزشک است. پزشکی تنها به علم نیست بنابراین پزشکی به میدان آمده و در موقعیت های گوناگون قرار گرفته با بیمارهای مختلفی برخورد داشته و به درمان آنها پرداخته بسیار مجرب تر از فردی است که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده است. با انجام دادن تزریقات زیبایی و درمانی و انواع جراحی هاست که یک فرد می تواند تجربه کسب کند و نتایج خوبی را برای بیماران فراهم کند.

داشتن ذوق و سلیقه

در خصوص برخی از درمان ها که نیاز به دقت بالاتری دارند داشتن ذوق و سلیقه خود پزشک بسیار مهم است. به عنوان مثال در جراحی پلک که نیاز به زدن بخیه بر روی پلک بیمار است پزشک باید بخیه ها را با دقت لازم به نحوی بزند که کمترین اسکاری از آن به جا بماند. در تزریقات زیبایی مثل تزریق ژل و بوتاکس نیز سلیقه خود پزشک بسیار اهمیت دارد. برای هر فرد متناسب آناتومی صورت او باید دوز تزریقات را تنظیم کرد که پس از انجام کار زیبایی منحصر به فردی داشته باشد.

گذاشتن زمان کافی برای بیمار

یکی از مواردی که اغلب بیماران از آن شکایت دارند این است که پزشک برای آنها زمان کافی نمی گذارد. یک پزشک متبحر علاوه بر اینکه به کار خود در زمینه پوست و مو تسلط کافی دارد می داند که گرفتن شرح حال بیمار و درخواست و انتظارات بیمار از با اهمیت ترین موضوعات است و اگر اولین قدم که تشخیص درست درخواست بیمار است به درستی برداشته نشود، تا پایان کار به خوبی پیش نخواهد رفت و بیمار و پزشک هر دو از نتیجه ناراضی خواهند بود. بنابراین گذاشتن حوصله و دقت کافی برای بیمار بسیار موضوع مهمی است که پزشکان مجرب به آن آگاهی کامل داشته و به خوبی به آن عمل می کنند.

آشنایی با تکنیک های روز پزشکی

دانستن اصول پایه و اولیه و شناخت اصول پزشکی تقریبا برای هر پزشکی به صورت کاملا عادی و روتین وجود دارد. اما با توجه به پیشرفت های روز افزون و وجود دستگاه ها و تجهیزات مختلف به خصوص در حوزه تخصصی پوست و مو انواع دستگاه ها وجود دارد که کار کردن با آنها و همچنین استفاده از متد روز بسیار با اهمیت است.

بیمار محور بودن پزشک

گاهی ممکن است آنچه که بیمار از نتیجه جراحی میخواهدبا آنچه که در واقعیت با توجه به وضعیت بیمار رخ خواهد داد متفاوت باشد. و یا اصلا به صلاح سلامتی بیمار نباشد. بنابراین بیمار محور بودن پزشک توجه به نیازهای او و حفظ سلامتی بیمار اولویت کار هر پزشکی است.

متخصص در پوست و مو با پزشک پوست چه تفاوت‌هایی دارد؟

یکی از اصلی ترین سوالاتی که باید به آن توجه ویژه ای کنید این است که هنگامی به مطب یک پزشک می روید او دارای چه تخصص ها و مهارت هایی است؟ آیا مدارک اصلی در حوزه اصلی که در آن فعالیت می کند را دارد یا خیر؟ به طور کلی یک متخصص در پوست و مو باید پس از گذراندن ۷ سال پزشکی عمومی دوره های مختلفی را در حوزه تخصصی خودش بگذراند و در دوره های عملی مختلفی شررکت کند تا بتواند مهارت های لازم را در این حوزه کسب کند و بتواند به طور قانونی در یک رشته به طور تخصصی فعالیت کند. برای انجام فعالیتهای مهمی مثل کاشت مو و استفاده از انواع روش های جوانسازی صورت یک پزشک حتما باید دوره های تخصصی را گذرانده باشد. دکتر بابک رجبلو دارای تخصص پوست و مو بوده و در این زمینه فعالیت های گسترده ای دارند.

خدمات بهترین متخصص در پوست و مو

هنگامی که مشکلی برای پوست یا موی شما به وجود می آید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد مراجعه به متخصص برای یافتن راه چاره است. متخصصان در هر زمینه ای با توجه به تجربه و مهارتی که دارند و با استفاده از تجهیزاتی که در اختیار آنهاست می توانند به بهبود وضعیت پوستی شما کمک کنند.

لیست خدمات پوست ومو

دکتر بابک رجبلو متخصص در پوست و مو خدمات مختلفی را در رابطه با پوست و مو به شما ارائه می کنند که عمده آنها شامل موارد زیر است:

 • تزریق ژل
 • تزریق بوتاکس
 • لیزر موهای زائد
 • درمان جوش و آکنه
 • سابسیژن
 • کاشت مو
 • کاشت ابرو
 • برداشتن خال
 • تزریق فیلر لب
 • فرم دهی صورت و زاویه سازی
 • درمان انواع بیماری های پوست و مو و ناخن
 • کاشت سیبیل
 • هایفوتراپی
 • کرایوتراپی
 • لیزر تراپی
 • درمان اسکارهای آکنه
 • درمان زگیل های صورت،
  بدن و ناحیه تناسلی
 • میکرودرم ابریژن
 • میکرونیدلینگ
 • مزوتراپی

خدمات درمانی متخصص در پوست

برخی از خدماتی که به طور اجمالی در بالا عنوان کردیم در دسته خدمات درمانی پوست محسوب می شوند و برخی از آنها از جمله خدمات زیبایی هستند. خدمات درمانی از جمله موارد مهمی است که نتیجه حاصله برای فرد بسیار مهم است و فرد را از شر بیماری نجات می دهد. مثل درمان انواع جوش ها، عفونتهای قارچی پوست، زگیل های پوستی، درمان کک و مک و ….مشکلات پوستی رایج در حوزه کاری متخصصان پوست است که اگر با روش های درست درمان شود نتایج خوبی را در بر دارد.

خدمات زیبایی متخصص در پوست

مواردی مثل تزریق فیلر به بینی یا تزریق بوتاکس و ژل علاوه بر دادن حس اعتماد به نفس بالا به فرد منجر به درمان های زیبایی میشود. برای هر فردی داشتن پوستی شاداب و شفاف یکی از دغدغه های مهم زیبایی پوستی است.به همین جهت مواردی که برای اصلاح آنها می توانید به متخصص در پوست و مو مراجعه کنید را در اینجا برای شما توضبح می دهیم.

جوانسازی دست

با افزایش سن، استفاده از انواع شوینده ها، در معرض نور زیاد آفتاب بودن و مواردی از این دست شاهد پیری پوست دست و از بین رفتن جوانی دست ها می شویم. استفاده از چربی ، نانوفت و یا لیزر جوانسازی IPL برای جوان سازی دست ها از متدهای روز در درمان این عارضه است.

جوانسازی صورت

جوانسازی صورت به منظور زیبایی و شادابی صورت بسیار تاثیر گذار است. این مساله هم برای آقایان اهمیت زیادی دارد و هم خانم ها. به همین منظور با توجه به شرایط هر فرد از روش های گوناگونی مثل تزریق بوتاکس، ژل، چربی، مزوتراپی، هایفوتراپی صورت، میکرودرم ابریژن، لیزر CO2 فرکشنال و بسیاری روش های دیگر استفاده می شود.

استفاده از روش‌های ترکیبی زیبایی و درمانی پوست توسط متخصص در پوست و مو

تا اینجای مقاله ما از روش های بسیار گوناگونی برای انجام زیبایی و درمانی پوست و مو صحبت کردیم. شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد که با توجه به تعدد روش های درمانی کدام روش برای شما مناسب است؟

توجه به این نکته ضروری است که هرگاه شما به بهترین متخصص در پوست و مو مراجعه می‌کنید مهمترین گزینه و مهمترین اقدام مشاوره اولیه است. در جلسه اول دیدار با پزشک باید به طور کامل شرح حال بیماری و وضعیت خود را به اطلاع پزشک برسانید. سپس با معاینه شما بهترین روش که متناسب شرایط شماست توسط پزشک به شما گفته می شود. بنابراین نکته اول این است که از روش استفاده شده نباید هیچ نگرانی داشته باشید( اگر به تبحر پزشک خود مطمئن باشید!!) نکته دوم این است که اغلب پزشکان برای آنکه نتیجه مطلوب تری از درمان مراجعه کننده بگیرند، از روش های ترکیبی مختلفی با توجه به شرایط بیمار استفاده می کنند. این شگردی است که پزشکان متخصص استفاده می کنند. ترکیبی از روش های درمانی می تواند بسیار کارگشا باشد.

بهترین دکتر پوست و مو تهران

 

امروزه خوشبختانه پزشکان با تجربه بسیاری در تهران و سایر شهرستان ها وجود دارد. که همگی از تخصص بالایی برخوردار هستند. اما این تعدد پزشکان کار را کمی برای مراجعین سخت می کند. اینکه برای چه مشکلی به چه پزشکی مراجعه کنید و از بین راه های متعددی که برای درمان و جوانسازی پوست وجود دارد، کدام برای شما مناسب است بسیار با اهمیت است.

بنابراین ما برآن شدیم که لیستی از راه های ارتباطی مهم را برای راحتتر شدن کار شما برای انتخاب پزشک فراهم کنیم.

پرسش از آشنایان

ساده ترین راه پرسیدن از اطرافیان خودتان است. بی شک افراد زیادی در بین شما هستند که به دلایل مختلفی به بهترین متخصص در پوست و مو مراجعه کرده اند. پرسش از تجربه آنها می تواند به شما در شناخت بهتر کمک کند.

گفت و گو با بیماران قبلی پزشک

زمانی که به مطب یک پزشک مراجعه می کنید از حال و هوای مطب تا حدود زیادی می توانید اطلاعات خوبی را کسب کنید. افرادی که برای چندمین بار است که به مطب مراجعه می کنند و درمان های خود را پیگیری می کنند. البته که شرایط پوست و مو برای هر فردی با توجه به فاکتورهای مختلفی بررسی میشود اما نتیجه ای که اکثریت افراد از متد کاری یک پزشک خوب پوست و مو دریافت می کنند تقریبا نزدیک به هم است.

استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های گسترده اجتماعی تنها برای سرگرمی نیستند. آنها به وجود آمده اند تا به شما در حین سرگرمی اموزش های زیادی بدهند. اگر از این شبکه ها درست استفاده کنید بسیار سودمند خواهند بود. رایج ترین شبکه اجتماعی اینستاگرام است که امروزه در بین ایرانیان به طور گسترده استفاده می شود. در اینستاگرام به جستجو بپردازید، تگ های زیبایی مختلف را امتحان کنید تا نتایج دلخواه خود را ببینید.

نت گردی

در اینترنت به طور گسترده اطلاعاتی از به اصطلاح شیر مرغ گرفته تا جان آدمیزاد وجود دارد. کافیست در اینترنت به جستجو پرداخته و درباره انواع روش های درمانی و زیبایی مراقبتهای پوستی جوانسازی صورت و آموزش های متعدد از بهترین متخصص های پوست و مو اطلاعات خوبی را کسب کنید.

راه های دسترسی سریع به بهترین متخصص در پوست و مو

از طریق آدرس : تهران -خ ظفر شرقی – روبروی بیمارستان علی اصغر پ ۲۳۸ – طبقه اول – واحد 4

از طریق Waze : کافیست سرچ کنید دکتر بابک رجبلو یا رو لینک فعلی کلیک کنید

از طریق مترو : مترو شریعتی پیاده بشید و خیابان دستگردی را تا وسط هاش پیاده برید روبروی بیمارستان علی اصغر پلاک 238 – طبقه اول واحد 4

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران - اقدسیه - نبش نیلوفر - ساختمان پزشکان صاحبقرانیه - واحد ۲۰۵

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب