تزریق-فیلر-خنده

تزریق فیلر خط خنده با صد ها نمونه کار موفق

فرم مشاوره رایگان

چین های نازولبیال که بیشتر به عنوان “خطوط لبخند” شناخته می شوند، به چین های بیانی بین هر طرف دهان و بینی اشاره دارد. این چین و چروک ها اغلب متقارن هستند و در سمت چپ و راست بال بینی قرار دارند و حتی زمانی که بیمار لبخند نمی زند قابل مشاهده است. چین‌های نازولبیال هنگام تلفظ می‌توانند ظاهری جدی و سخت و یا حتی خسته به چهره ببخشند. تکنیک های ساده پزشکی زیبایی برای اصلاح خطوط لبخند، از جمله تزریق اسید هیالورونیک وجود دارد.

چین نازولبیال شیار عمیقی است که از هر طرف بینی تا گوشه های دهان امتداد دارد. این چین و چروک به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری برجسته تر می شود. هنگامی که چربی در گونه ها از بین می رود، حجم پوست کاهش می یابد و با شل شدن، چین ها عمیق تر به نظر می رسند. خنده های مکرر می تواند باعث ایجاد چین و چروک های دائمی و عمیق در این ناحیه شود.

علل چین‌های نازولبیال یا خطوط لبخند

چین‌های نازولبیال به «خطوط لبخند» معروف هستند و خطوط بیانی در نظر گرفته می‌شوند، علت واحدی ندارند.

عوامل متعددی می تواند علل آنها را توضیح دهد:

  • پیری پوست: پوست با افزایش سن خاصیت ارتجاعی و چربی خود را از دست می دهد که می تواند در سن ۳۰ سالگی خود را نشان دهد.
  • عوامل ژنتیکی: چین های نازولبیال مشخص عموماً در اعضای یک خانواده یافت می شود.
  • خنده مکرر

علت ایجاد چین‌های نازولبیال هر چه باشد، به لطف پزشکی زیبایی می‌توان آنها را با تزریق فیلر درمان کرد.

تزریق فیلر خط خنده چگونه انجام می شود؟

ناحیه تزریق با الکل تمیز می شود. قبل از درمان، یخ برای مدت کوتاهی روی ناحیه قرار می گیرد. محصول با یک سوزن بسیار ظریف تزریق خواهد شد. سپس با کمپرس فشار وارد می شود. در صورت استفاده از کانولا، تزریق کوچکی از بی حس کننده موضعی به پوست ایجاد می شود، سپس یک سوزن ظریف سوراخ کوچکی در پوست ایجاد می کند که در آن کانولا وارد می شود.

جلسه کمتر از یک ساعت طول می کشد. دکتر بابک رجبلو از سوزن های بسیار ظریفی در ناحیه مورد درمان با اسید هیالورونیک خالص تولید شده توسط آزمایشگاه های شناخته شده استفاده می کند .اگرچه بسیار بدون درد است، اما می توان با بی حسی موضعی که از قبل با کرم بی حس کننده انجام می شود، همراه باشد. این جلسه هیچ عارضه یا درد ایجاد نمی کند، به جز گاهی اوقات قرمزی موضعی خفیف در ساعات بعد از درمان. پس از چند ساعت، این قرمزی ها به طور طبیعی از بین می روند.

اصلاح خطوط لبخند با اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود و مانند یک اسفنج عمل می کند و آب را جذب و نگه می دارد. این ماده در جوانی به وفور توسط بدن تولید می شود، سپس با افزایش سن کمتر و کمتر می شود. امروزه امکان بازآفرینی اسید هیالورونیک در آزمایشگاه با ایمنی کامل وجود دارد. استفاده از آن در پزشکی زیبایی برای پرکردن چین و چروک و بازگرداندن حجم رواج یافته است.

نتایج و ماندگاری تزریق فیلر خط خنده

 

نتایج تزریق اسید هیالورونیک برای اصلاح چین های خط خنده چند روز پس از تزریق قابل مشاهده است. نتیجه را می توان در پایان مداخله ارزیابی کرد و در هفته های بعد بهتر به نظر می رسد.به طور کلی، تخمین زده می شود که تزریق اسید هیالورونیک باید هر ۹ تا ۱۲ ماه تکرار شود تا نتایج مطلوب حفظ شود.

عوارض جانبی احتمالی تزریق فیلر خط خنده❌

  • کبودی: در موارد بسیار کم اتفاق می افتد.
  • تورم – ادم -: در محل تزریق ایجاد می شود. حدود ۴۸ ساعت طول خواهد کشید.
  • عدم تقارن: گاهی اوقات یک طرف بهتر از طرف دیگر درمان می شود، معمولاً به این دلیل که صورت بیمار در ابتدا نامتقارن است. چین های نازولبیال نامتقارن هستند. اکثر بیماران ممکن است به مقادیر مختلف تزریق در هر طرف چین های بینی نیاز داشته باشند.
  • عفونت؛ این یک عارضه بسیار نادر است، اما همیشه زمانی ممکن است که سوزن به پوست نفوذ کند.
  • نکروز: (رگ خونی مسدود شده و از جریان خون به پوست جلوگیری می کند) بسیار نادر است. این می تواند منجر به زخم شود.

آیا تزریق فیلر به چین های نازولبیال دردناک است؟

یک کرم بی‌حس کننده (مانند EMLA یا LMX یا ترکیب موضعی) ممکن است قبل از درمان پرکننده چین‌های بینی (۴۵ دقیقه قبل از آن ایده‌آل است) روی آن ناحیه اعمال شود. در صورت استفاده از کانولا، قبل از قرار دادن کانولا روی پوست از بی حس کننده موضعی استفاده می شود. فیلر پوستی همچنین حاوی یک بی حس کننده موضعی است. بنابراین، این روش خیلی دردناک نیست.

 

 

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب