bio-filer

بایو فیلر یا بیو فیلر چیست؟

فرم مشاوره رایگان

بایوفیلر یکی از جدیدترین روش های تزریق چربی به نواحی مختلف پوست بیمار به منظور رفع چین و چروک و جوان سازی آن است. در این روش چربی مورد نیاز از خون خود بیمار گرفته می شود و همین امر میزان واکنش های آلرژیک بدن و خطرهای احتمالی را کاهش داده است. پلاسمای بایوفیلر که به طور کلی موسوم به بایوفیلر است، عبارت از تزریق چربی و ژل به نقاط مختلف بدن افراد است که از بدن خود آن ها گرفته می شود و به همین دلیل خطرها و عوارض ناشی از واکنش های آلرژیک بدن به سایر روش های تزریق را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

بایوفیلر روشی است که به کمک آن چین و چروک های ایجاد شده در قسمت های مختلف بدن را پُر و برطرف می کنند و کل فرایند بیوفیلر در یک جلسه حدودا به زمانی حدود ۹۰ دقیقه احتیاج دارد. بایوفیلر با جداسازی پلاسمای خون بیمار ساخته می شود و پس از غنی سازی در همان جلسه تزریق انجام می شود. بیوفیلر رنگ و شکلی مشابه چربی اتولوگ دارد و تفاوت های اندکی بینشان هست. بایوفیلرها به طور معمول در نزد خود بیمار پردازش می شود تا بتوان ویسکوزیتۀ مناسبی برای مناطقی که تزریق در آن ها انجام می شود ایجاد کرد. از این روش تزریق برای رفع خطوط مختلف ایجاد شده روی قسمت های مختلف بدن و چروک های آن و به خصوص در نواحی مختلف صورت استفاده می شود.

دسته بندی موضوعات

هزینۀ تزریق بایوفیلر چقدر است؟

به عنوان مثال در کشور انگلیس هزینۀ این تزریق به شرح زیر است:

 • برجستگی تقویت و ترمیم لب ها: هر جلسه ۳۸۰ پوند
 • خطوط لب : هر جلسه ۳۸۰ پوند
 • جوان سازی لب و خطوط اطراف آن: هر جلسه ۵۷۰ پوند
 • جوان سازی قسمت هایی از دست و بازوها: هر جلسه ۵۲۰ پوند

دستگاه سازندۀ بایوفیلر چیست؟

Plasma Bio-Filler Maker دستگاهی قابل اعتماد و جدید برای تبدیل کردن پلاسمای ضعیف و اولیه (PPP) به پلاسمای غنی شده (Bio-Filler) است. مادۀ حاصل از این دستگاه برای تزریق روی صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد تا کمبود حجم، چین و چروک های عمیق، خطوط ایجاد شده و… را اصلاح کند. تزریق بایو فیلر به دلیل این که مواد اولیۀ آن از خون خود فرد گرفته می شود، کاملاً بی خطر است.

نحوۀ کار دستگاه بایوفیلر چگونه است؟

طی فرایندی پلاسمای غنی شده را از خون جدا می کند.
پلاسمای غنی شده را به سرنگ های مخصوص منتقل می کند.
دستگاه تولید بیوفیلر مجهز به سیستم سرمایش و گرمایش دقیق است و برای تولید پلاسمای غنی شده عملکرد مناسبی دارد.

چرا بهتر است از دستگاه سازندۀ بایوفیلر استفاده کرد؟

به دلیل تعبیه شدن تراشته های نیمه هادی برای تنظیم دقیق الگوریتم ویژۀ گرمایش و سرمایش، کیفیت بیوفیلر تولید شده در این دستگاه بسیار زیاد است و می توان با اطمینان آن را به بدن بیمار تزریق کرد.
در این دستگاه از سیستم پیشرفتۀ گرمایش استفاده شده است که نیازی برای از پیش گرم کردن ماده در آن وجود ندارد.

فیلر چیست؟

فیلر یا همان ژل، مواد مصنوعی ای است که به منظور پر کردن و تغییر دادنِ فضاهای خاصی از صورت، گردن و دست ها استفاده می شود. از فیلر برای رفع چین و چروک، حجم دادن، زاویه دار کردن و ایجاد تغییرات لازم در صورت، گردن و دست ها استفاده می شود. از این رو می توان گفت فیلر سببِ جوان سازی نقاط گفته شده می گردد. فیلر در میانِ اکثرِ مردم با نام ژل شناخته شده است. استفاده از این ماده، طرفداران زیادی دارد زیرا نتیجه ی مورد نظر به سرعت به دست می آید و دوره ی نقاحت کوتاه تری دارد.

فیلر در چه مواردی کاربرد دارد؟

 • زمانی که دور چشم ها، ابرو ها و اطراف لب ها چین و چروک وجود دارد.
 • زمانی که فرد تمایل دارد در لب ها، چانه و در فک تحتانی، تغییر و برجستگی ایجاد کند.
 • گاهی فرد تمایل دارد با انجام جراحی، اقدام به جوانسازی کند اما شرایط جراحی را ندارد.
 • برای افرادی که تمایل دارند عمق خطوط خنده ی خود را کاهش و یا از بین ببرند.
 • برای رفع خطوط Marionette یا همان خطوطی که از گوشه ی لب ها به سمت چانه کشیده شده اند.
 • با افزایش سن، افراد بدون اینکه اخم کنند، خط اخم عمیقی بر صورتشان ظاهر می شود. این خط اخم با تزریق بوتاکس از بین نمی رود. بنابراین برای رفع این خط اخم می توان از این روش استفاده کرد.
 • برای رفعِ خطوطِ عمیق پیشانی، که با بوتاکس رفع نمی شوند.
 • برای از بین بردن جای زخم های عمیق گودی های ناشی از بیماری هایی مانند سالک و آکنه از ژل استفاده می شود.
 • برای رفع گودی زیر چشم
 • برای برجسته کردن و تغییر دادنِ فرم لب ها

به کار بردن هر روشی به منظورِ تغییر و جوان سازی صورت و دیگر نقاط بدن، مزایا و عوارضی خواهد داشت. در ادامه به مزایای تزریق ژل یا همان فیلر می پردازیم.

تزریق ژل در زمان کوتاهی انجام می شود و برای انجام آن از بی حسی موضعی استفاده می کنند.
بعد از تزریق، بیمار همان لحظه، نتیجه ی دلخواهش را به دست می آورد. تزریقِ ژل باعث می شود تغییرات، طبیعی به نظر برسند. عوارضِ استفاده از این روش به شکل زیر می باشد. این عوارض، همیشه در همه ی افراد دیده نمی شوند.

تاثیرِ این روش موقتی می باشد و پس از مدتی به تزریق مجدد آن نیاز است. تزریق ژل در بعضی از افراد ایجاد حساسیت، تورم و کبودی می کند.
توجه به این نکته ضروریست، به دست آوردن نتیجه ی دلخواه، بدون عوارض ذکر شده، با مراجعه به افراد متخصص و با تجربه، امکان پذیر خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین این حوزه مشورت فرمایید.

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب