What-is-eyebrow-implantation

کاشت ابرو چیست؟

فرم مشاوره رایگان

امروزه به طور کلی ، درمان ابروهای نازک و یا کم پشت ، تکیه بر محصولات آرایش برای “پر کردن” موهای ابرو می باشد. با این حال ، علاقه بیشتری به راه حل دائمی وجود دارد مانند: کاشت ابرو.

کاشت ابرو توسط جراح زیبایی یا پلاستیک با انتقال موهای خود شما انجام می شود.

در حالی که این روش مستقیم به نظر می رسد ، جنبه های مختلفی را باید در نظر گرفت ، از هزینه تا خطرات و عوارض جانبی. به مطالعه ی این مقاله ادامه دهید تا بدانید از کاشت ابرو چه انتظاری دارید و تعیین کنید که آیا این جراحی می تواند برای شما مناسب است یا خیر.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن پیوند مو (شاخه) به ناحیه ابرو منتقل می شود. هدف این است که موهای جدید از طریق این پیوندها رشد کرده و ظاهر کامل تری ایجاد کنند.

زمان مراجعه به پزشک:

اگر شروع به ریزش موی ابرو کردید ، باید برای تشخیص علت به پزشک مراجعه کنید. آنها قادر خواهند بود علائم دیگر را مشخص کرده و آزمایشات مناسب را برای تشخیص بیماری زمینه ای سفارش دهند. پس از آن ، آنها می توانند برنامه درمانی مناسب را برای شما آغاز کنند.

نکته دیگر درک علت نازک شدن ابروها است. برخی از افراد به طور طبیعی ابروهای نازکی دارند.اگر متوجه نازک شدن ناگهانی ابروهای خود شدید ، ممکن است نشان دهنده یک بیماری زمینه ای باشد که نیاز به درمان داشته باشد. در صورت مشاهده ریزش ناگهانی مو یا بثورات در اطراف ابروهای خود به پزشک مراجعه کنید.

ابروها مانند موهای سر شما ، نازک می شوند یا فقط رشد آنها متوقف می شود. شما ممکن است به دلایل مختلف این را تجربه کنید. در زیر با علل ریشه ای و درمان های احتمالی آشنا شوید.

علت ریزش موی ابرو

اگرشاهد نازک شدن یک یا هر دو ابرو خود هستید ، ممکن است دلایل متعددی داشته باشد مانند : عفونت ، بیماری های پوستی ، تغییرات هورمونی یا سیستم ایمنی بیش از حد فعال باشد.موترد دیگرمانند کمبودهای تغذیه ای ، آسیب جسمانی یا استرس عاطفی نیز می تواند باعث کاهش ابروهای شما شود.

با محدود کردن علت ، شما و پزشک خود می توانید درمان مناسب را برای جلوگیری ، معکوس یا به حداقل رساندن ریزش مو پیدا کنید.

آلوپسی آره آتا

آلوپسی آره آتا یک بیماری خود ایمنی است. سیستم ایمنی بدن به اشتباه قسمتی از بدن شما را به عنوان دشمن تشخیص داده و به آن حمله می کند. آلوپسی آره آتا فولیکول های مو را که موهای منفرد از آن رشد می کنند ، هدف قرار داده و باعث کند شدن یا توقف تولید مو می شود.

انواع مختلفی از آلوپسی وجود دارد:

 • آلوپسی آرئاتا باعث ریزش موهای تصادفی می شود.
 • آلوپسی یونیورسالیس ناپدید شدن کامل تمام موها است.

نوشته های مشابه

kas-eskimi-681x487-1
عوارض و خطرات کاشت ابرو چیست ؟
images
کاشت ابروی هایپر نچرال

دسته بندی موضوعات

آلوپسی فیبروز کننده پیشانی باعث ایجاد زخم در پوست سر همراه با طاسی و ریزش ابرو می شود.
به گفته بنیاد ملی آلوپسی آریتا ، پزشکان مطمئن نیستند که چه چیزی باعث ایجاد یک اپیزود می شود ، اما می تواند بیاید و برود ، در صورتی که بیماری غیرفعال باشد موها دوباره رشد می کنند. آلوپسی همچنین می تواند ناخن های دست و پا را تحت تاثیر قرار دهد.

کمبود مواد مغذی

بدن انسان به مواد مغذی شامل منابع انرژی (کربوهیدرات ها ، پروتئین ها ، چربی ها) ، آمینو و اسیدهای چرب ، ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارد. برخی از اینها رشد مو را حفظ کرده و بر آن تأثیر می گذارد ، بنابراین کمبود هر یک از آنها می تواند باعث ریزش مو شود.

کمبود ویتامین A یا روی می تواند رشد سلولی را کند کرده و تولید را مختل کند. سایر کمبودهای خاص که می توانند بر ریزش مو تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • بیوتین (ویتامین B-7)
 • ویتامین C (توسعه کلاژن)
 • اهن
 • ویتامین E ، B-12 و D
 • اسیدهای چرب امگا 3
 • اگزما (درماتیت آتوپیک)
 • اگزما یک التهاب پوستی است که باعث خارش ، قرمزی ، ترشح و سوزش می شود. این به دلیل سیستم ایمنی بیش از حد حساس ایجاد می شود و می تواند به صورت یک بار افزایش یا یک وضعیت مداوم ظاهر شود.

از آنجا که فولیکول های مو در پوست قرار دارند ، اگزما ممکن است در رشد مناسب موها اختلال ایجاد کند.

پسوریازیس

پسوریازیس یک اختلال خود ایمنی است که باعث می شود سلول های پوست آنقدر سریع تکثیر شوند که لکه های قرمز ، ضخیم ، پوسته پوسته و دردناک ایجاد شده و فولیکول های مو را مسدود کرده و رشد را متوقف می کند.

درماتیت تماسی

درماتیت تماسی در اثر تماس با آلرژن یا محرک سمی ایجاد می شود. به احتمال زیاد احساس خارش یا احساس سوزش کنید. اگر ناحیه نزدیک ابروها تحت تأثیر قرار گیرد ، التهاب ممکن است مانع رشد مو شود.

درماتیت سبورئیک

درماتیت سبورئیک معمولاً یک بیماری مداوم است. دانشمندان معتقدند که این بیماری در اثر قارچ یا تولید بیش از حد روغن در پوست ایجاد می شود. درماتیت سبورئیک منجر به شوره حتی در ابروها می شود.

(کرم حلقوی)قارچ پوستی

Tinea capitis که به کرم حلقوی معروف است نیز قارچی است. لکه های قرمز ، خارش دار ، برجسته و حلقه ای همراه با ترشح و تاول ایجاد می کند. وقتی این تکه ها روی ابروها ظاهر می شوند ، موها معمولاً می ریزند و یک تکه طاس باقی می ماند.

مشکلات تیروئید

بیماری تیروئید یک علت شایع ریزش موی ابرو است. غده تیروئید شما هورمون هایی را تنظیم می کند که متابولیسم را تنظیم می کنند.
هنگامی که این غده بیش از حد یا بسیار کم هورمون تولید می کند ، بدن شما از تعادل خارج می شود و تعدادی از فرایندهای طبیعی را مختل می کند. این شامل رشد مو می شود.
کم کاری تیروئید همچنین می تواند باعث خستگی ، افزایش وزن و مه مغزی شود ، در حالی که افراد مبتلا به پرکاری تیروئید اغلب تپش قلب ، برآمدگی چشم ها و کاهش وزن دارند.

بیماری هانسن

بیماری هانسن یا همان جذام توسط یک نوع باکتری ایجاد می شود و به صورت زخم در کل پوست بدن ظاهر می شود. این در بسیاری از کشورها رایج است اما در ایالات متحده نیست. جذام لوپروماتوز شامل ضایعات و ریزش مو در سراسر بدن ، بی حسی و ضعف اندام است.

اضطراب و استرس

اضطراب و استرس بیش از اندازه می تواند دلیل تغییرات فیزیولوژیکی باشد ، از جمله کاهش رسیدن اکسیژن به فولیکول های مو و نوسان سطح هورمون که به ریزش موی ابرو کمک می کند.

بارداری و زایمان

بارداری و زایمان همچنین می تواند هورمون ها و سایر جنبه های بیوشیمی بدن شما را به دنبال درد بیاندازد. این نوسانات وحشیانه ممکن است چرخه رشد موهای شما را مختل کرده و باعث ریزش مو شود.

تلوژن افلوویوم

تلوژن افلوویوم (TE) ریزش غیرطبیعی مو است که زمانی رخ می دهد که چرخه طبیعی رشد مو در اثر تغییرات هورمونی یا سایر تغییرات در بدن متوقف می شود.

سالخورده

مردان و زنان در چهل سالگی دچار نازک شدن موها می شوند ، زیرا سطح استروژن در زنان و تستوسترون در مردان کاهش می یابد.

کندن مداوم یا استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی بیش از حد.کشیدن ابروها ضربه کوچکی ایجاد می کند و در نهایت ممکن است رشد مو در آن نقطه متوقف شود. هنگام استفاده طولانی مدت از آرایش تند ممکن است آسیب های مشابهی ایجاد شود.

شیمی درمانی

برای مقابله با سرطان ، شیمی درمانی طوری طراحی شده است که به دنبال تقسیم سریع سلول ها باشد. این شامل فولیکول های مو است. به همین دلیل است که وقتی افراد تحت این درمان قرار می گیرند موها به صورت توده ای می ریزند.

غذای آماده

ریزش موی ابرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ، از جمله غدد درون ریز ، خود ایمنی یا ناشی از ضربه. گزینه های درمانی شامل داروها و کرم ها تا درمان های جایگزین و روش های زیبایی است.

روش کاشت :

روش واقعی شبیه به کاشت مو سنتی است.

پیوند موی ابرو از موهای بالای گوش شما گرفته می شود. پزشک نه تنها موهای فرد ، بلکه فولیکول های مو را نیز منتقل می کند. این به شما اطمینان می دهد که موهای جدید قادر به رشد در ابروهای شما پس از افتادن موهای منتقل شده ی اولیه هستند.

پس از انجام بیهوشی عمومی ، جراح برش های کوچکی را در محل اهدا کننده فولیکول و همچنین محل پیوند در ابروهای شما ایجاد می کند. زمان پیوند حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

مزایا و معایب:

طرفداران کاشت موی ابرو توجه دارند که موهای جدید طبیعی به نظر می رسند زیرا موهای شما هستند. با انجام پیوند همچنین نیاز به استفاده ازلوازم آرایش ابرو را محدود می کند.

با این حال ، موارد منفی این روش نیز گزارش شده است. یکی اینکه هزینه بر است همچنین چندین ماه طول می کشد تا فولیکول های جدید رشد کنند. در نهایت ، این احتمال وجود دارد که این فولیکول های جدید موهای جدیدی تولید نکنند.

بهبود پیوند ابرو چگونه است؟

دوره بهبودی کاشت ابرو نسبتاً سریع است. در چند روز اول متوجه ایجاد خارش در اطراف ابرو می شوید. مهم این است که این موارد را انتخاب نکنید.

احتمالا لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید اجتناب کنید. در صورت مشاهده هرگونه تورم یا چرک و یا خونریزی ، در محل پیوند به جراح خود مراجعه کنید.

بعد از چند هفته شاهد ریزش موهای پیوند شده خواهید بود. این کاملا طبیعی است. موهای ابروی جدید شما باید در چند ماه آینده شروع به رشد کنند. در این بین ، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را تا طول ابرو کوتاه کنید.

اقدامات احتیاطی و عوارض جانبی:

یکی از خطرات احتمالی پیوند ابرو این است که فولیکول های جدید مو به آن نمی پردازند. در چنین مواردی ، احتمال دارد نیاز باشد در آینده دوباره این روش را انجام دهید.خطرات مربوط به خود جراحی نیز وجود دارد. در مورد عوارض احتمالی زیر با جراح خود مشورت کنید:

 • خون ریزی بیش از حد
 • آسیب عصبی
 • ورم
 • کبودی
 • عفونت
 • زخم

قبل از کاشت ابرو ، جراح سابقه پزشکی شما را با شما مرور می کند. مطمئن شوید که هرگونه بیماری زمینه ای ، و همچنین هرگونه دارو یا مکمل هایی که در حال حاضر مصرف می کنید ، به پزشک اطلاع دهید.

پیوند ابرو در موارد زیر مناسب نیست:

 • آلوپسی آره آتا
 • تریکوتیلومانیا
 • اختلالات خونریزی
 • سابقه عوارض مربوط به جراحی زیبایی

قیمت کاشت چند است؟

کاشت ابرو یک روش غیرپزشکی محسوب می شود. در بیشتر مواقع تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی گیرد مگر در شرایط خاص. کاشت ابرو مشابه سایر روشهای زیبایی از جمله تزریق است.
قیمت دقیق کاشت ابرو بر اساس نیازهای فردی ، ارائه دهنده و محل زندگی شما متفاوت است.

یک استثنا از قانون بیمه درمانی این است که پیوند ابرو به دلیل ریزش مو در اثر تصادف یا بیماری پزشکی زمینه ای ضروری تشخیص داده شود. اگرچه چنین مواردی کمتر رایج است. شما همچنان مسئول هرگونه حق بیمه و کسورات مورد نیاز برنامه بیمه خود خواهید بود.

همچنین آگاهی از هزینه های احتمالی خارج از روش اولیه بسیار مهم است. به عنوان مثال ، اگر بعد از مرحله بهبودی مایل به کاشت ایمپلنت هستید ، باید هزینه این هزینه را به ازای هزینه ارائه دهنده خود بپردازید.

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات پرداختی برای کمک به بیماران خود در جبران هزینه های عمل زیبایی خود دارند. این ممکن است به شکل تخفیف های ویژه ، تامین مالی یا برنامه های پرداخت باشد. قبل از رزرو کاشت ابرو ، از ارائه دهنده خود در مورد این گزینه ها سوال کنید.

این روش را کجا باید انجام دهید؟

کاشت ابرو توسط جراحان پوست ، زیبایی یا پلاستیک انجام می شود. پزشک ممکن است جراحی را در یک مرکز سرپایی انجام دهد.

از رویه جراحی از پزشک خود سوال کنید. در حالت ایده آل ، آنها همچنین باید مجموعه ای از کارها را برای نشان دادن به شما داشته باشند تا بتوانید مهارت های آنها را درک کنید.مشاوره فرصتی برای شماست تا به مجموعه کارهای جراح آینده نگر نگاه کنید و در عین حال به خود فرصت دهید تا از آنها سوالاتی بپرسید. بسیاری از ارائه دهندگان مشاوره “رایگان” ارائه می دهند. تا زمانی که جراح را پیدا نکرده اید که با او راحت باشید ، مجبور به رزرو این روش نیستید.

سرانجام ، هرگز نباید این روش را با ارائه دهنده نامعتبر به عنوان راهی برای صرفه جویی در هزینه امتحان کنید. این امر نه تنها می تواند عوارض جانبی خطرناکی را به دنبال داشته باشد ، بلکه احتمالاً از کار ناراضی هستید و ممکن است مجبور شوید آن را دوباره انجام دهید.اگر در یافتن ارائه دهنده مشکل دارید ، از متخصص پوست مشاوره بگیرید.

5روش برای تقویت ابروها:

 • روغن نارگیل
 • روغن درخت چای
 • روغن اسطخدوس
 • نخل اره ای
 • نکات نظافت

1. روغن نارگیل

محبوبیت روغن نارگیل به عنوان روغن پخت و پز و مکمل غذایی افزایش یافته است. همچنین در صورت استفاده موضعی برای مو و پوست مفید است.

2. روغن درخت چای
مانند روغن نارگیل ، روغن درخت چای می تواند با ایجاد یک مانع مرطوب کننده برای سلامت سلول ها و فولیکول ها ، رشد و ضخامت ابروها را تحریک کند.
3.روغن اسطوخودوس
روغن اسطوخودوس شاید بیشتر بخاطر اثرات آرامش بخشش شناخته شود. تصور می شود که به صورت موضعی استفاده می شود ، با ریزش مو مبارزه می کند.

4 .نخل اره ای
Saw palmetto یک مکمل است که گاهی اوقات برای درمان ریزش مو استفاده می شود. برخی افراد انواع توت ها را می خورند ، در حالی که برخی دیگر از عصاره ، کپسول یا چای استفاده می کنند. این فرم ها روزانه به عنوان مکمل های خوراکی مصرف می شوند. نخل اره معمولاً به صورت موضعی استفاده نمی شود.

5. نظافت هوشمند
در برخی موارد ، دستیابی به ابروهای ضخیم تر ممکن است به تکنیک های مناسب نظافت بستگی داشته باشد. این نکات را حتما رعایت کنید:

 • از کشیدن بیش از حد ابروها خودداری کنید.
 • همیشه موهای ناخواسته را فقط در نورهای کم نور بردارید. کار در نورهای روشن منجر به بیش از حد برداشتن می شود.
 • از فشار زیاد روی ناحیه با مداد ابرو خودداری کنید.
 • ابروهای خود را با برس ابرو یا اسپولای روزانه شانه کنید.
 • پس از چند هفته ، عادت های خوب نظافت به احتمال زیاد نتیجه خواهد داد. اگر هنوز نتیجه ای را مشاهده نکرده اید ، در مورد مداخلات شدیدتر با متخصص پوست خود صحبت کنید.

پیوند جراحی ممکن است در موارد ریزش موی شدید یا آسیب فولیکول استفاده شود. این روش برای موارد ضربه یا ریزش گسترده مو توصیه می شود.
پیشگیری از ریزش موی ابرو
گاهی اوقات ممکن است از ریزش موی ابرو قبل از شروع آن جلوگیری شود. با پزشک خود در مورد انجام آزمایش خون صحبت کنید تا مشخص شود آیا نقصی دارید یا نه.

مقدار زیادی پروتئین ، میوه و سبزیجات بدون چربی بخورید. راههایی برای آرامش و کاهش استرس مانند ماساژ یا مدیتیشن پیدا کنید.

نتیجه گیری 

اگر ازفرم و شکل ابروهای خود راضی نیستید و به دنبال راه حل دائمی هستید ، پیوند ابرو ممکن است نتایج طولانی مدت را به همراه داشته باشد. با این حال ، نتایج می تواند متفاوت باشد و همیشه خطر عوارض جانبی در جراحی زیبایی وجود دارد. این حتی با روشی به ظاهر ساده مانند کاشت ابرو صادق است.

تمام گزینه های خود را با دقت برسی کنید و از پزشک خود راهنمایی بخواهید. اگر قصد دارید با کاشت ابرو به جلو بروید ، برای تحقیق و یافتن یک ارائه دهنده معتبر که بهترین کار ممکن را برای شما انجام دهد ، وقت بگذارید.

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب