What-is-hair-mesotherapy

مزوتراپی مو چیست؟ مزایا، عوارض و هزینه

فرم مشاوره رایگان

مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق ویتامین ها ، مواد معدنی و اسید آمینه های مورد نیاز مو به پوست سر اعمال می شود.

با این روش می توان اجزای تغذیه کننده پیازمو رادر اختیار قرار داد. با این روش می توان ریزش مو را درمان کرد ، زیرا باعث ضخیم شدن موهای نازک شده ، ریزش مو را متوقف می کند و مو را محکم و براق می کند.

تعداد بسیار کمی از خانم ها از موهای سر خود راضی می باشند. امروزه ، به دلیل محیط ، آب و هوا ، موهای ما به شدت آلوده شده می شوند. استرس و تنش بیش از حد و اختلالات خواب از عوامل موثر در نازک شدن و ریزش مو محصوب می شوند.

البته همه این موارد زیبایی طبیعی را تحت تأثیر قرار می دهند. مو از اولین قسمتهای بدن است که تحت تأثیر تغییرات قرار می گیرد. پیشگیری از مشکلات مو آسان تر از برخورد با نتایج فعلی است ، با این حال تعداد کمی از افراد از روش های محافظتی استفاده می کنند.

افراد فقط وقتی می توانند شدت وضعیت را درک کنند که موهایشان آسیب ببیند و ریزش مو شروع شود. برای درمان این مشکلات می توان از روش های مختلفی مانند مزوتراپی مو استفاده کرد.

مزوتراپی مو چیست و چگونه اعمال می شود؟

مزوتراپی عبارت است از تزریق مستقیم مواد معدنی (کلسیم ، ید ، منگنز ، مس ، روی ، سلنیوم ، آهن ، پتاسیم) و ویتامین ها ، به پوست سر.

مزوتراپی برای مو و پوست سر موثر است. این روش یکی از محبوب ترین کاربردها در زیبایی شناسی مدرن در مبارزه با مشکلات مختلف مو است.

با استفاده از مزوتراپی می توانید قدمی موثر در تأمین تغذیه فولیکول های مو و از بین بردن شوره سربردارید. مزوتراپی یک روش درمانی می باشد که بهتر است، توسط یک متخصص باتجربه انجام شود.

تزریق مزو با استفاده از داروهای حاوی ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای رشد مو به رشد مو کمک می کند.

بسته به مشکل موجود ، ترکیب دارویی توسط پزشک انتخاب می شود. قیمت این روش نسبت به تاثیر مثبتی که بر رشد مو و برطرف کردن نیاز غذایی مو دارد خیلی زیاد نیست. مزوتراپی می تواند بسیاری از مشکلات مو را از بین ببرد.

مواردی که نیاز به مزوتراپی مو دارند :

 • ریزش بیش از حد مو
 • شوره سر
 • پوست سر خراشیده و خشک
 • افزایش شکنندگی مو و تقسیم مو
 • کاهش حجم مو

یک کوکتل مزو (مخلوط مزوتراپی) برای هر بیمار به صورت جداگانه تهیه شده و حاوی مقداری مواد معدنی و ویتامین هایی است که به دستیابی بهینه ی نتایج و رهایی از مشکلات موجود کمک می کند.

تعداد اقدامات توسط متخصص زیبایی تعیین می شود. در حالی که مواد مفید به پیاز منتقل می شود ، لایه های بالایی پوست اجازه ورود مواد خارجی با روش های خارجی را نمی دهند. بنابراین ، پیازها مو از مواد معدنی و ویتامین ها  پر می شوند ، در نتیجه وضعیت مو بهبود می یابد.

دسته بندی موضوعات

مزایای مزوتراپی :

 • ریزش مو به تدریج متوقف می شود.
 • رشد مو فعال می شود.
 • فعالیت غدد چربی کاهش می یابد ،مو تمیزتر ، بلندتر و پرتر به نظر می رسند.
 • جریان خون و اکسیژن رسانی به پیازها افزایش می یابد.
 • شوره سر کاهش می یابد.
 • بهبود در تراکم مو ، صاف بودن ، روشنایی در هنگام برس و حالت دادن وجود دارد.

مهمترین مزیت این روش این است که به شما کمک می کند تا با کمک آمپول ، اجزای مفیدی را به پیازهای مو تحویل دهید. هیچ شامپو ، ماسک و داروهای محلی نمی تواند این مورد را به شما ارائه دهد.

مهم: برای اطمینان از نتیجه گرفتن ، ارزش عکس گرفتن قبل و بعد از عمل را دارد.

معایب مزوتراپی :

تنها معایبی که میتوان برای این روش ذکر کرد فقط و فقط کمی گران بودن هزینه درمان است .در غیر این صورت این روش هیچ ضرری برای مو و پوست سر و بدن ندارد .

آماده سازی برای مزوتراپی مو:

هر تزریق ترکیبی از چندین ماده مفید تشکیل شده است مانند: مواد معدنی ، ویتامین ها و سایر عناصر مفید که متخصصان به صورت جداگانه برای هر بیمار انتخاب کرده اند. 2 تا 6 ماده فعال را می توان در یک سرنگ مخلوط کرد که متابولیسم طبیعی ایجاد می کند ،در رشد و ترمیم مو موثر هستند.

Bویتامین های گروه  علاوه بر این ، مواد دیگری از جمله اجزای مورد استفاده در مزوتراپی هستند مثل : مس و روی – از دیستروفی (ضعف) ساختار مو جلوگیری می کند. از داروهای حاوی این مواد می توان برای ریزش موی ارثی نیز استفاده شود. هیالورونیک اسید – مسئول تغذیه پیاز ، رشد مو را سریع  تر می کند. اسیدهای آمینه اجزای اساسی مو هستند و به تشکیل الیاف کراتین  موکمک می کنند. عوامل رشد – جریان خون در پوست سر را عادی می کند ، فولیکول های مو را قوی تر می کند و کوآنزیم را برای تراکم مو فراهم می کند. موهای شما را با انرژی حیاتی پر می کند ، ساختار مو را بهبود می بخشد.

کوکتل های آماده برای درمان مو موجود است. پزشک ترکیبات را به بهترین ترین روش برای شما انتخاب می کند.

ویژگی های مزوتراپی مو:

امروزه، متخصصان روشهای بسیار زیادی را برای درمان مو به بیماران ارائه می دهند. مزوتراپی نوعی درمان است که در آن اثر بلافاصله مورد توجه قرار می گیرد ، اما تا زمانی که ما می خواهیم ادامه دار نیست. این روش همچنین هومیوپاتی است (روشی که به درمان مو کمک می کند) که برای یک اثر طولانی مدت طراحی شده است ، درنهایت نتیجه بلافاصله قابل مشاهده نیست.

کوکتلهای آلوپاتیک مورد استفاده در مزوتراپی مو:

این نوع از کوکتل ها شامل ، مواد معدنی و ویتامین ها ، الاستین ، کلاژن ، گشاد کنندگی عروق و دیگر اجزای فعال هستند. متخصص پس از تجزیه و تحلیل مو و پوست سر و مشکلات مربوطه ، موقعیت صحیح و نتایج مطلوب را تعیین می کند. کوکتلهای آلوپاتیک می توانند سریعتر مشکل مو را حل کنند.

کوکتل های هومیوپاتی مورد استفاده در مزوتراپی :

این کوکتل ها فقط شامل عناصر گیاهی هستند که با استفاده از یک محلول آبی و بدون استفاده از روغن و سایر اجزای شیمیایی ترکیب شده اند. این ترکیب فعالیت پتانسیل خود بدن را افزایش می دهد و به فعالیت پیازها کمک می کند. نباید انتظار نتایج قابل مشاهده پس از اولین تزریق را داشته باشید. این نوع از کوکتل ها برای بیمارانی که نگران زیبایی موهای خود هستند مناسب است.

یکی از روشهای معروف مورد استفاده متخصصان، تزریق مخلوط مزوتراپی به بدن است. برای چنین روشهایی به سرنگهای مخصوصی با سوزن بسیار نازک نیاز است .مهم: علاوه بر سایر روش ها ، روش تزریق بدون درد ترین است ، اما ممکن است تزریق کمی زمان بر باشد .احتمال دارد هنگام تزریق بیمار احساس ناراحتی در پشت سر و گوش ها کند.

آیا در طول تریق درد وجود دارد؟

بله. علاوه بر گران بودن ، درد مهمترین عیب مزوتراپی است. با این حال ، همه چیز به آستانه درد بیمار بستگی دارد. قسمت های پشت سر و گوش از حساس ترین نقاط برای تزریق هستند. پس از مزوتراپی ، نمی توانید موهای خود را بشویید ، به مدت 4 روزنباید به استخر و اتاق بخار بروید تا از عوارض و ناراحتی جلوگیری کنید. میتوان با متوقف کردن این روش در دوره قاعدگی از داشتن درد بیشتر جلوگیری کرد ، زیرا درد در این دوره بسیار شدیدتر احساس می شود. احساس درد به آستانه تحمل درد بیمار بستگی دارد.

موارد منع مصرف و عوارض مزوتراپی مو:

اگر فولیکول های مو شادابی خود را از دست داده اند اما هنوز زنده هستند ، مزوتراپی می تواند با موهای شما را احیا کند و از اسیب جدی به پیاز مو جلوگیری کند . اما اگر مشکلات از دلایل مهمتری ناشی می شوند مانند وراثت و عدم تعادل هورمونی شما نباید بعد از تزریق منتظر معجزه ای در موهایی خود باشید. تمام روش های درمانی موارد منع مصرف گوناگونی دارند و مزوتراپی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

موارد منع انجام مزوتراپی:

 • بارداری و شیردهی
 • آلرژی فردی در برابر اجزای مواد مزو
 • قاعدگی
 • اختلالات سیستم غدد درون ریز
 • تومورهای خوش خیم و بدخیم
 • عفونت ها

اثرات جانبی بد از تزریق :

ممکن است ادم پوستی دیده شود ، و درد می تواند بعد از عمل در نواحی تزریق ایجاد شود. علاوه بر این ، ممکن است باعت خارش و پوسته پوسته شدن پوست شود.
مراقبت های بعد از مزوتراپی :
در پایان این روش ، زخم های کوچک از محل تزریق باقی می مانند. مدتی طول می کشد تا خوب شوند
به هیچ عنوان نباید موهای خود را بشویید ، به خصوص با مرهم و شامپو. شما باید3-4 روزموهای کثیف را تحمل کنید. آب و شامپوها می توانند نتیجه بد و روش درمانی را تحت تأثیر قرار دهد.
برای مدت (2-3 روز) از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جدا خودداری کنید.
شنا نکنید در 10 ساعت اول بعد از مزوتراپی نباید دوش بگیرید. مناطق تزریق را به خوبی خشک کنید.
بهتر است به مدت 7 روز از استخر استفاده نکنید.
الکل مصرف نکنید. الکل باعث گشاد شدن عروق می شود. این امر بر کارایی مزوتراپی تأثیر منفی می گذارد.

آیا باید در مورد مزوتراپی تصمیم بگیرم؟

این روش به شما کمک می کند تا با مشکلات مختلف مرتبط با وضعیت مو و پوست سر ، که توسط آلودگی هوا ، رژیم غذایی نامناسب و ضعف بدن توصیف می شود ، مقابله کنید. با این حال ، وقتی صحبت از یک بیماری خاص می شود ، مزوتراپی نمی تواند وضعیت را تغییر دهد. قبل از تصمیم گیری با دوستان و آشنایان خود که این روش را امتحان کردند صحبت کنید تا از احساس آنها نسبت به نتیجه که گرفته اند مطلع شوید .النته بهترین کار مشورت با یک پزشک متخصص در زمینه پوست و مو است.

 نتیجه گیری

مزوتراپی یک روش مناسب برای بهبود وضعیت مو است.با این روش موهای شما ظاهری پیدا می کند. پس از اتمام دوره تزریق ، نگران ظاهر موهای خود نیستید. با این حال ، مهم است که این روش توسط یک متخصص باتجربه انجام شود – فقط از این طریق می توانید به اثر مطلوب برسید.

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب