پلاسما جت پلک چیست؟

پلاسما جت پلک چیست؟

فرم مشاوره رایگان

پلک و پوست اطراف چشم یکی از اولین نقاطی است که با پیری و افزایش سن دچار افتادگی و چروک می شود. این اتفاق سبب می شود که سن فرد پیر تر نشان داده شود و زیبایی جوانی در آن از بین برود. همانطور که می دانید این قسمت از بدن یکی از نقاطی است که پیری را در صورت نمایان می سازد. امروزه روش های گوناگونی جهت از بین بردن چین و چروک و افتادگی پلک و اطراف آن به انجام می شود که سبب جوانسازی صورت می شود. پلاسما جت پلک یکی از جدید ترین روش ها جهت جوانسازی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

پلاسماجت یا لیفت پلک چیست؟

روش های زیادی از گذشته جهت درمان افتادگی پلک و کشیدن پوست جهت تولید کلاژن مورد استفاده قرار گرفته است که برخی از این روش ها عبارتند از : بلفاروپلاستی ، کربوکسی تراپی ، تزریق چربی ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و… جز روش هایی هستند که از آن ها جهت لیفت پلک نیز می توان بهره گرفت.

اما روش جدیدی که نسل جدیدی از درمان های افتادگی و رفع چین و چروک های پلک می باشد پلاسما جت پلک بالا و پایین می باشد. این روش با استفاده از دستگاهی مخصوص به نام “پلکسر” که اولین الکتروکوتر جریان مستقیم محسوب می شود انجام می گیرد. دستگاه لیفت پلاسما جت پلک اولین بار توسط کشور جمهوری چک ساخته شده است.

این دستگاه با استفاده از تخلیه بار الکتریکی در نواحی مورد نظر پوست توانایی تولید کلاژن در آن محل را خواهد داشت و با توجه به اندازه ایده آل محل تخلیه پلاسما در سر دستگاه یکی از مناسب ترین راه کار برای درمان و لیفت پلک محسوب می شود. با برخورد پلاسمای تولیدی از دستگاه به محل مورد نظر پوست منقبض و کشیده شده و علاوه بر این کلاژن که عامل اصلی جوانسازی پوست می باشد که به طور طبیعی در بدن وجود دارد اما با افزایش سن تولید آن به حداقل می رسد تحریک و مجددا شروع به تولید خواهد کرد. همین مسئله سبب رفع افتادگی و چین و چروک های پلک می شود. این دستگاه دارای شدت درجات مختلف (تا 8 شدت) می باشد که پزشک متخصص بر اساس نیاز فرد می تواند آن را تنظیم نماید.

هنگام برخورد پلاسما به پوست (تولید جرقه) با ایمنی بالا ، حرارتی تولید می شود که این اثر گرم کنندگی منقبض شدن پوس و کشیدگی آن را در پی خواهد داشت. نکته بسیار مهمی که می بایست به آن توجه کرد این است که با توجه به این که پلاسماجت روشی نوین محسوب می شود می بایست به دست پزشکان متخصص در این زمینه انجام گیرد.

روش درمان پلاسما جت پلک چگونه می باشد؟

پیش از شروع درمان در قسمت های مورد نظر بی حسی موضعی انجام می گیرد تا فرد در اثر افزایش حرارت که به وسیله جرقه هایی که از تولید پلاسما به وجود می آید احساس ناراحتی و درد نکند. پس از این مرحله پزشک با استفاده از دستگاه پلاسماجت ، پلاسمای تولید شده که سبب تولید کلاژن در محل برخورد می شود را بر روی پوست می تاباند. این مرحله چند دقیقه به طول می انجامد و پس از آن ما شاهد رفع چین و چروک ها و کشیدگی پوست پلک خواهیم بود.

دسته بندی موضوعات

پلاسما جت پلک چیست؟

مزایای پلاسماجت پلک بالا و پایین

از مهم ترین مزایای پلاسما جت پلک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ رفع افتادگی پلک بالا و پایین که در اثر افزایش سن بوجود آمده است و رفع چین و چروک های عمیق و یا سطحی در پلک و اطراف آن

✔ تعداد جلسات کم ( یک الی دو جلسه درمانی)

✔ نتیجه آنی به طوری که در جلسه اول پلاسماجت شاهد تغییرات زیادی در پوست و جوانسازی آن خواهیم بود.

✔ از بین بردن زگیل و یا جای هرگونه زخم یا اسکار با استفاده از این روش

✔ انجام عمل بلفاروپلاستی با استفاده از روش پلاسماجت جراحی و یا هرگونه درد جهت رفع افتادگی پلک

✔ با استفاده از این روش درمانی می توان سیاهی یا پف در پلک را درمان کرد.

آیا پلاسماجت عوارضی با خود به همراه دارد؟

این روش درمانی با اینکه روش جدیدی محسوب می شود اما از کمترین عوارض برخوردار بوده که تمامی عوارض آن موقتی و با گذشت نهایت 72 ساعت از بین خواهد رفت.برخی از عوارض پلاسما جت پلک عبارتند از:

• ایجاد ورم و قرمزی موقتی که پس از 72 ساعت از بین خواهد رفت.

• احتمال ایجاد زخم موقتی بر اثر حرارت تولید شده.

به طور کلی پلاسما جت یکی از مطمئن ترین روش های درمان افتادگی پلک محسوب می شود که از کمترین عوارض نسبت به سایر درمان ها برخوردار است. جهت رسیدن به نتیجه مطلوب با استفاده از تکنیک پلاسماجت می بایست دو تا چهار هفته صبر نمایید تا تورم و زخم ها به طور کلی از بین برود اما افرادی که این روش را انجام می دهند بلافاصله پس از انجام شاهد تغییرات مورد نظر خواهند بود.

چه افرادی نمی توانند از پلاسما جت پلک استفاده نمایند؟

همانند بسیاری از روش های درمانی برخی مشکلات در افراد باعث می شود که از این روش تمامی افراد نتوانند بهره ببرند. افرادی که دچار مشکلات زیر هستند نمی توانند از پلاسما جت پلک جهت درمان استفاده کنند:

• زنان باردار

• افرادی که دچار التهابات دائمی پوست هستند.

• افرادی که از باتری قلب استفاده می کنند.

• کسانی که دچار بیماری هایی همچون واریس ، صرع یا سرطان می باشند.

• کسانی که به دلایل مختلف مفاصل مصنوعی ( فلزی به طور مثال پلاتین) در بدن خود دارند و یا از ناراحتی های مختلف استخوانی رنج می برند.

مراقبت های پس از انجام پلاسماجت پلک

برخی مراقبت هایی که پس از انجام پلاسماجت پلک ملزم به انجام آن ها هستید عبارتند از:

محل انجام پلاسما جت می بایست با دقت طی روزهای اولیه تمیز گردد. همچنین داروهایی که پزشک تجویز می کند را می بایست به موقع مصرف نمود. یکی از مهم ترین مسائل در مراقبت های پس از لیفت پلک با پلاسماجت استفاده از یک کرم ضد آفتاب مناسب در روزهای اولیه پس از انجام تکنیک می باشد. احتمال ایجاد لکه هایی در محل تابش پلاسما پس از انجام پلاسما جت وجود دارد که همانند زخم می باشد. این لکه ها طی پنج رئز از بین خواهند رفت و به هیچ عنوان نباید اقدام به تماس آن ها و یا کندنشان نمایید.

انجام تمامی توصیه های پزشک جهت مراقبت پس از لیفت با پلاسماجت مهم ترین کاری است که جهت رسیدن به نتیجه مورد نظر فرد باید انجام دهد.

نتیجه گیری

به طور کلی روش پلاسما جت یکی از کم خطر ترین و مطمئن ترین راه ها جهت لیفت پلک ها می باشد که با انجام آن توسط کلینیکی معتبر و تحت نظر پزشکان مجرب می توان به نتیجه دلخواه رسید. کلینیک دکترلو مجری انجام تکنیک های زیبایی با استفاده از جدید ترین روش های روز دنیا می باشد. چنانچه قصد انجام لیفت پلک با استفاده از تکنیک پلاسما جت یا اطلاع از هزینه پلاسماجت پلک را دارید.

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب