mezotraphy

مزوتراپی پوست چیست، مزایا، عوارض و ماندگاری نتایج

فرم مشاوره رایگان

فیلر لب چیست و چگونه انجام میشود ؟

تا به حال به لبهای پر و بی عیب همکار خود نگاهی انداخته اید و فکر کرده اید که کدام خط لب ممکن است آن کار را انجام دهد؟ معلوم شد که جواب در یک وسیله ی آرایشی نیست ، بلکه کاریک نصف سرنگ حاوی موادی است که می تواند لب های شما را زیبا تر کرده .

پرکننده لب یا همان فیلر لب یکی از روشهای غیر جراحی است که افراد در مورد قیمت کار، زمان بهبودی و سطح درد سوالات فراوانی دارند. فیلرها مقرون به صرفه ترین و مطمئن ترین روشی هستند که برای تقویت لب های افرد استفاده می شوند.

فیلر (پرکننده) لب چیست؟

برای اصلاح فرم ظاهری لب‌ها و همچنین به دست آوردن زیبایی دلخواه روشی برای تغییر حجم لب‌ها وجود دارد که با استفاده از تزریق ژل فیلر به لب ها انجام می‌شود . فیلر های لب از اسید هیالورونیک ساخته می شوند – ماده ای طبیعی در بدن انسان ساخته می شود ، مانند کلاژن و رطوبت را به خود جلب کرده و تا 1000 برابر وزن خود را نگه می دارد. ما می دانیم که به چه فکر می کنید … “صبر کنید ، آیا این ماده همان ماده موجود در مرطوب کننده من نیست؟” و پاسخ مثبت است. هیالورونیک اسید اصطلاحی است که هر یک از علاقه مندان به مراقبت از پوست یک یا دو بار آن را شنیده اند، که معمولاً در سرم ها ، کرم ها و مرطوب کننده ها برای آبرسانی به پوست و از بین یردن خطوط ریز وجود دارد. اما همچنین ماده ایده آل برای پرکننده لب است! در صورت تزریق اسید هیالورونیک ، بلافاصله لب های پر و پرتری مشاهده خواهید کرد.

هنگام مراجعه به پزشک ، لازم است که نتایج دلخواه را به پزشک خود بیان کنید. شما تصمیم می گیرید که یک سرنگ کامل یا نیمه از مواد فیلر را بخواهید ، و همچنین اینکه کدام ماده فیلرلب، مناسب شما است به شما ظاهری طبیعی می دهد یا نه.

آیا پرکننده لب درد دارد؟

این واقعاً به فرد بستگی خواهد داشت. این تزریق ها به خودی خود احساس یک فشار ناچیز می کنند و شما ممکن است هنگام تزریق محصول فشار جزئی یا احساس سوزش داشته باشید. اگرچه سوزن استفاده شده بسیار نازک است ، اما کبودی و خونریزی جزئی می تواند در محل تزریق ایجاد شود. می توانید لب های خود را با یک کرم بی حس کننده موضعی بی حس کنید و این برای اولین بار شما توصیه می شود.
زمان تزریق چه مدت طول می کشد؟
خود درمان می تواند بین 15-30 دقیقه طول بکشد. اگر در مناطق دیگرصورت مانند گونه ها که به طور همزمان درمان می شوند ، طولانی تر شود.

دسته بندی موضوعات

نکات مهم بعد ازتزریق فیلر:

بعد از تزریق فیلر نیازی به استراحت نیست ، شما می‌توانید بعد از تزریق به کارهای روز مره ی خود ادامه دهید . ژل‌های هیالورونیک به ندرت کبودی ایجاد می‌کنند در صورت مشاهده کبودی معمولا” طی یک تا هفت روز از بین میرود.

انتظار می رود در 24 ساعت اول کمی تورم مشاهده کنید ، نتایج خیلی سریع قابل مشاهده است. تا جایی که ممکن است بعد از درمان سعی کنید رژ لب استفاده نکنید ، زیرا باعث می شود ماده پر کننده لب به درستی جا نیفتد.

توصیه می شود چند روز قبل از تزریق فیلر از مصرف داروهایی که انعقاد خون را به تعویق می‌اندازند یا به اصطلاح خون را رقیق می‌کنند مانند آسپیرین و دیگر داروهای خودداری نمایید تا از بروز خون‌مردگی یا خونریزی محل تزریق جلوگیری شود. در صورت استفاده یک داروی خاص بهتر است که به پزشک خود اطلاع دهید .

مشاهده عدم تقارن لب‌ها و وجود توده در لب بعد از تزریق فیلر طبیعی بوده و طی یک یا دو هفته از بین خواهد رفت. بهتر است از لمس و دستکاری محل تزریق خودداری نمایید.

چه زمانی می توان انتظار داشت که نتایج را ببینم؟

نتایج درمان خود را تقریباً بلافاصله مشاهده خواهید کرد ، با این حال درک این نکته که لب های شما متورم می شوند بسیار مهم است. میزان تورم از فردی به فرد دیگر متغیر است. تا زمانی که تزریق نشود ، نمی توانید میزان تورم را پیش بینی کنید.

برای کاهش تورم پس از درمان ، توصیه می شود:

شب اول روی لبهای خود را به طور متناوب یخ بزارید.
. کمی سرتان را بخوابید
. به مدت 24 ساعت از انجام ورزش خودداری کنید
. عصر همان روز از دوش آب گرم خودداری کنید

در طی روند بهبودی ، انتظار کمی کبودی و گاهی ناهمواری جزئی طبیعی است. استرس نداشته باشید ، با کاهش تورم ، نتیجه نهایی درمان خود را مشاهده خواهید کرد.

امکان دارد تزریق فیلر به لب شما در چند مرحله انجام شود .بهتر است که ژل هیالورونیک اسید را در یخچال نگه داری کنید .دقت کنید که ژل نباید یخ بزنید .

لبهای من پس ازتزریف چه حسی خواهند داشت؟

در 48 ساعت اول ، طبیعی است که آنها بسیار سفت احساس کنید. این به دلیل ترکیبی از پرکننده و تورم است. طی دو هفته آینده به تدریج نرم می شوند. گاهی اوقات آنها کاملا طبیعی احساس می شوند و مشتریان سوال می کنند که آیا کالایی باقی مانده است.

آیا باید لب هایم را پس از درمان ماساژ داد؟

پزشک به شما در مورد نحوه ماساژ لب ها و چند بار ماساژ دادن به شما مشاوره می دهد. گاهی ممکن است از شما خواسته شود که به هیچ وجه آنها را ماساژ ندهید. رعایت توصیه های پزشک بسیار مهم است.

لبهای جدید من تا کی دوام می آورند؟

مدت زمان به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله نوع پوست فرد ، وضعیت پوست ، سبک زندگی و سن – و همچنین نوع و مقدار محصول مورد استفاده. پس از درمان اولیه و جلسات پیگیری معمولاً بسته به فرد و محصول مورد استفاده بین 6 تا 12 ماه مواد فیلر باقی می مانند. درمان لب ها می تواند تا شش ماه طول بکشد.

مزیت های برتر استفاده از مواد فیلر (پرکننده) برای به دست آوردن لب های پر و سرحال :

1. ظاهر پیشرفته : بزرگترین مزیت بیشتر افرادی که پرکننده لب دارند ، بهبودی است که در ظاهر آنها ایجاد می شود. لب های پرتر باعث می شود که فرد جوانتر به نظر برسد و احساس جوانی کند. بهبود ظاهر آنها همچنین می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس آنها در موقعیت های شغلی و اجتماعی شود.

2. پری طبیعی : محصولاتی مانند اسید هیالورونیک جلوه ای طبیعی ایجاد می کنند ، ماده ای که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود. از آنجا که طبیعی است ، اسید هیالورونیک کمتر باعث کبودی می شود. ماده پرکننده به طور طبیعی جذب می شود و برای حفظ لب ها باید تقریباً هر شش ماه یکبار تعویض شود. تزریق فیلر به دلیل وجود هیالورونیک ماندگاری بسیاری نسبت به دیگر روش ها دارد.

3. پیشرفت تدریجی: می توان در مدت زمان خاصی مواد پرکننده طبیعی را ارائه داد تا نتیجه بهینه حاصل شود. این گزینه به ویژه برای افرادی که با لبهای نازک به دنیا آمده اند و دقیقاً مطمئن نیستند که وقتی لب هایشان پرتر می شود ، به صورتشان میآید یا نه. در طی چند قرار ملاقات ، بیمار می تواند لب های خود را به حالت چاق و چله ای مطلوب برساند بدون اینکه ناراحتی ناشی از تغییر اندازه تزریق باشد.

4 .عوارض جانبی کم و زیاد : در مورد فیلرهای اسید هیالورونیک واکنش های آلرژیک و عوارض جانبی بسیار نادر است. برای یک بیمار بالقوه مهم است که در مشاوره اولیه در مورد آلرژی شناخته شده یا رژیم دارویی خود صحبت کند تا اطمینان حاصل کند که کلینیک ماده پرکننده مناسب را انتخاب می کند. اگر این احتمال وجود داشته باشد که فردی به مواد موجود در ماده پرکننده حساسیت داشته باشد ، پزشک ابتدا می تواند با تزریق مقدار کمی به بازوی بیمار آزمایش کند.

5 .بهبودی سریع است : اکثر افرادی که فیلر لب دارند ، فقط پس از عمل می توانند تمام فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرند. با توجه به تأثیر قابل توجهی که پرکننده ها می توانند بر ظاهر فرد و همچنین عزت نفس وی داشته باشند ، دلیل خوبی وجود دارد که آن را قبل از سایر گزینه های جراحی زیبایی در نظر بگیرید.

تقویت لب امروزه یک عمل زیبایی بسیار محبوب است. اگرچه بسیاری از جراحان زیبایی و زیبایی صورت این خدمات را ارائه می دهند ، اما برای کسانی که این روش را در نظر دارند مهم است که با یک جراح زیبایی مشورت کنند.

موارد منفی پرکننده های لب:

مقدار بسیار کمی، تورم بعد از تزریق فیلر به وجود می آید که می توان با استفاده از کمپرس یخ بر لب ،تورم را از بین برد .
مانند اکثر موارد در زندگی ، موارد منفی بالقوه ای برای پر کردن لب وجود دارد .

ماهیت موقتی فیلر های لب به این معنی است که برای حفظ پر بودن لب مورد نظر شما باید هر چند ماه یکبار تکرار شود.
این احتمال وجود دارد که لب های شما بعد از تزریق ناصاف و نامتقارن شود.
برخی از خطرهای واکنش آلرژیک به مواد پرکننده وجود .
نتایج موقت است بنابراین شما باید سالیانه دو یا سه بار این روش را برای حفظ لب های کامل خود انجام دهید ، که می تواند هزینه بر و طولانی باشد.

البته ، احساس اضطراب در مورد پرکننده لب ، یا هر درمانی که ظاهر شما را تغییر دهد طبیعی است. اگر نتیجه را دوست نداشته باشید چه اتفاقی می افتد؟ در حالی که احتمالاً از نتایج پرکننده لب خود رضایت کامل راخواهید داشت ، در غیر لین صورت غصه نخورید – زیرا موقت و 100٪ قابل برگشت هستند.

نتیجه گیری

تزریق فیلر(پر کننده ها)، ظاهری صد در صد طبیعی برای لب ایجاد میکند .به گونه ای که انگار لب مادر زادی خو شما همین قدر خوش فرم و حجیم بوده است و هیچکس نمی تواند تشخیص دهد.تزریق فیلر طبیعی ترین روش برای داشتن ظاهری طبیعی است. بیشتر افراد هم به دنبال روشی برای طبیعی نشان دادن زیبایی های خود هستند به همین دلیل تزریق فیلر را برای لبان خود انتخاب میکنند.تزریق فیلر موقت است و امکان بازگشت دارد .

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران - اقدسیه - نبش نیلوفر - ساختمان پزشکان صاحبقرانیه - واحد ۲۰۵

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب