abro-2

آیا کاشت ابرو با استفاده از موی دیگران امکان پذیر است؟

فرم مشاوره رایگان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن دانش و آگاهی، عمل زیبایی طبیعی کاشت ابرو eyebrow transplant جایگزین روش هایی مانند تاتو و هاشور شده و به سرعت در بین جوامع از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. اگر داشتن چهره ای جوان و جذاب برایتان مهم است باید بدانید که ابروها یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عامل در زیبایی چهره خواهند بود. اگرچه که با افزایش سن ابروها نازک تر شده و شاهد ریزش آنها که میتواند دلایلی همانند بیماری و حتی زخم ها داشته باشد، خواهید بود، اما اگر دارای صورتی عاری از چین و چروک باشید و به دلایل متفاوت ابروهای شما کاملا ریزش پیدا و یا کم حجم شده باشند خواهید توانست از پیوند ابرو کمک بگیرید.

مناسب ترین کاندید برای انجام کاشت ابرو

شاید این سوال برای شما بوجود آمده باشد که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو میباشید و یا خیر؟

در عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی به دلیل استفاده از روش FUE که روش مشابه در عمل زیبایی کاشت مو می باشد، شرایط کاندید مناسب برای هر دو عمل زیبایی تقریبا یکسان خواهد بود. برای تبدیل شدن به یک کاندید مناسب این عمل زیبایی باید به مجموعه ای از شاخص ها توجه داشته باشید که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است.

1- مناسب ترین سن برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، ۳۰ سال خواهد بود و اکثرا پزشکان به بیماران کمتر از ۳۰ سال اجازه انجام عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی را نخواهند داد مگر در شرایط خاص. زیرا اگر در سنین جوانی اقدام به انجام کاشت ابرو و درمان آن نمایند، ممکن است در آینده به درمان های بیشتری احتیاج پیدا کنند.

2- از آنجایی که پیوند ابرو طبیعی نوعی جراحی می باشد، برای انجام پیوند ابرو باید از سلامت عمومی برخوردار باشید. ورزش منظم، خوردن یک رژیم غذایی سالم، مراقبت از خود و انتخاب یک شیوه زندگی مناسب به تبدیل شدن به یک کاندید مناسب پیوند ابرو طبیعی کمک خواهد کرد.

3- مردان و زنانی که انتظارات واقع گرایانه از پزشک متخصص کاشت ابرو خود دارند، کاندیداهای مناسبی برای کاشت ابرو طبیعی خواهند بود.

4- کسانی که ابروهای خود را بر اثر سوختگی یا لیفت صورت از دست داده اند.

5- حتما اگر شرایط خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می کنید، قبل از کاشت ابرو پزشک خود را در جریان بگذارید.

نوشته های مشابه

نحوه تزریق چربی به بینی
جدیدترین متد تزریق چربی به گونه

دسته بندی موضوعات

یک پزشک کار بلد باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

1- تبحر و دقت بالا در کاشت ابرو

از دیگر قابلیت ها و ویژگی هایی که بهترین دکتر کاشت ابرو باید داشته باشد، تبحر و دقت کافی در حین انجام پیوند ابرو می باشد. این عمل در ناحیه‌ی فوقانی چشم انجام می‌شود. نزدیک بودن ناحیه‌ی کاشت به چشم‌ها، حساسیت کار را بیش از پیش افزایش می‌دهد. بنابراین پزشک مجری کاشت باید تمرکز بالایی در حین کار داشته باشد تا منجر به بروز آسیبی برای چشم نشود. فولیکول‌ها موجودات اعضای زنده‌ای هستند که در صورت عدم رعایت برخی نکات در حین برداشت، آسیب می‌بینند. در نتیجه نمی‌توان انتظار نتایج خوبی داشته باشید. همچنین برداشت و کاشت فولیکول ها به دلیل حساسیت و آسیب پذیری که فولیکول ها دارند باید با ظرافت و دقت زیادی انجام شود زیرا در صورت آسیب دیدگی فولیکول ها دیگر امکان رویش و جوانه زدن موها از بین می رود.

2- ارائه مشاوره و راهنمایی در زمینه کاشت ابرو طبیعی

یکی دیگر از ویژگی های مهم پزشک متخصص ارائه مشاوره خوب قبل از انجام عمل زیبایی می‌باشد. برخی از افرادی که قصد انجام پیوند ابرو را دارند ممکن است نتایج و انتظارات غیر منطقی و رویایی را داشته باشند، برای این دسته افراد لازم است تا پزشک نتایج معقولانه و منطقی را توضیح دهد و آن ها را قانع کند. پیش از هر اقدامی لازم است متقاضی اطلاعات کاملی در خصوص جزئیات و نحوه عمل دریافت کند، لذا جلسه‌ی مشاوره پیش از انجام عمل توسط کلینیک‌ زیبایی رز و در حضور متخصصین این زمینه انجام می‌شود. در این جلسه‌ی توجیهی ابهاماتی که متقاضیان دارند، برطرف می‌شود. توضیحات قانع کننده‌ی پزشک، انتظارات غیرمنطقی و رویایی را که ممکن است افراد از نتیجه‌ی کار داشته باشند، برطرف می‌کند. پزشک باید قبل از انجام پیوند ابرو، بیمار را با تمامی جوانب و مشکلات کاشت ابرو در حین و پس از آن آشنا سازد تا بیمار بتواند تصمیم نهایی خود را بگیرد.

کاشت ابرو

نحوه انجام کاشت ابرو 

روش‌های متنوعی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی وجود دارد؛ برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو در تهران راه ها و روش های زیادی وجود دارد؛ اما به طور عمده دو روش در دنیا بیشتر از سایر روش ها استفاده می شود و نتایج بهتری نیز نسبت به سایر روش ها دارد.

1-روش FUT

پیوند ابرو به روش FUT یکی از ابتدایی‌ترین روش های کاشت ابرو در دنیا به شمار می‌رود. این روش امتحان خود را به خوبی پس داده است و به دلیل داشتن کارنامه‌ی عالی، تاکنون برای بسیاری از بیماران استفاده می شود. پیوند ابرو اف یو تییکی از ابتدایی ترین روش های کاشت ابرو در دنیا می باشد و به دلیل داشتن نتایج قابل قبول تاکنون برای بسیاری از بیماران استفاده می شود. در کاشت ابرو با این روش، پزشک پس از تشخیص ناحیه مناسب بانک مو، نوار باریکی از پوست سر را با استفاده از تیغ جراحی برداشت می کند و سپس آن ناحیه را بخیه می زند. نوار برداشت شده در زیر میکروسکوپ به قسمت های کوچکی تبدیل می‌شود و گرافت‌های مناسب برای پیوند مو از آن جداسازی می‌شود. پیش از کاشت گرافت‌ها، ابتدا باید محل کاشت آن به دقت مشخص شود. این کار نیاز به دقت بالایی برای طراحی ناحیه ابرو می‌باشد. در ادامه

سپس برای تکمیل فرایند کاشت ابرو طبیعی، نوار برداشت شده را به قسمت های کوچکی تبدیل می کند و آن ها را آماده کاشت می کنند. سپس در ناحیه ابرو سوراخ ها و حفره های ریزی به وجود می آورد و پس از آن قسمت های کوچک نوار را که به اصطلاح گرافت می گویند را در سوراخ ها جایگذاری می کند.

2- روش FUE

در مقابل کاشت ابرو به روش FUE از معروف‌ترین روش‌های پیوند و کاشت محسوب می‌شود. چرا که در مقایسه با سایر روش‌ها، نتایج نتایج رضایت‌بخش‌تری داشته است. با این روش امروزه یکی پر کاربرد ترین روش پیوند محسوب می شود و نسبت به سایر روش ها نیز نتایج مطلوب و همچنین راحت تری می دهد. در این روش پیوند ابرو، پزشک در ابتدا پس از تشخیص بانک موی مناسب جهت برداشت فولیکول ها، با استفاده از پانچ مخصوص فولیکول های خارج پوست سر را با دقت و ظرافت برداشت می کند.

سپس در نواحی از پیش مشخص شده در قسمت ابرو حفره هایی را به وجود می آورد تا آماده پیوند مو شود. سپس با توجه به جهت و زاویه مناسب فولیکول ها را در حفره ها جاگذاری می کند. مزیت عمده ای که این روش نسبت به روش بالا دارد این است که در این روش نیازی به استفاده از تیغ و همچنین بخیه زدن نیست و به سادگی انجام می شود. در ادامه فولیکول‌ها را جهت و زاویه‌ی مناسب در حفره‌ها جاگذاری می‌کند. وجه تمایز FUE در مقایسه با روش FUT این است که در فرآیند FUE نیازی به استفاده از تیغ و همچنین بخیه زدن نیست. بنابراین اثرات جزئی از نواحی جراحت در سر و ابرو به جای می‌گذارد.

تاثیرات و نتایج حاصل از کاشت ابرو توسط دکتر خوب
بعد از انجام عمل، ناحیه ابرو با تراکم بالایی از فولیکول و مو کاشته می شود و پس از مدتی کوتاه معمولا دو هفته، تمامی موهای کاشته شده توسط پزشک متخصص میریزند؛ اما این یک اتفاق طبیعی است و پس از ریزش موها، دوباره موهای جدیدی در آن ناحیه شروع به جوانه زدن و رویش می کنند. معمولا نتایج قطعی و نهایی حاصل از کاشت فولیکول پس از گذشت 6 الی 9 ماه پس از پیوند ابرو به طور کامل نمایان می شود. در اکثر بیماران، تقریبا بعد از مدت ذکر شده 60 درصد موهای کاشته شده جوانه زده و رشد می کنند و برای مدت های طولانی پس از پیوند ابرو طبیعی بدون تغییر باقی می مانند. موهای کاشته شده توسط پزشک متخصص کاملا طبیعی و زیبا به نظر می رسند و هیچ تفاوتی با سایر موهای طبیعی نخواهند داشت و تشخیص این که شخص پیوند ابرو انجام داده تقریبا غیر ممکن است. یکی از ویژگی هایی که پس از کاشت ابرو توسط پزشک خوب و متبحر دیده می شود این است که جهت و زاویه رویش موهای کاشته شده با سایر موهای طبیعی تفاوتی ندارد و همگی یک جهت خواهند بود که این عامل در زیبایی و ظاهر ابرو ها تاثیر زیادی دارد.

هزینه های کاشت ابرو
برای افراد زیادی هزینه کاشت ابرو مهم است و یک عامل تعیین کننده در انجام دادن و یا ندادن پیوند ابرو می باشد. هزینه های ناشی از کاشت ابرو در تهران به عوامل و معیار های متعددی بستگی دارد و صرفا نمی توان مبلغی را به عنوان هزینه کاشت ابرو در نظر گرفت. البته چیزی که پس از انجام عمل بدست می آورید بسیار با ارزش تر از مبلغ آن خواهد بود. یکی از معیار های تاثیر گذار در کاشت ابرو تعداد گرافت هایی است که در پیوند ابرو استفاده می شود. هرچه تعداد گرافت بالایی استفاده شود در نتیجه هزینه آن نیز بالا می رود. از دیگر معیار های تاثیر گذار بر هزینه های ناشی از کاشت ابرو، نوع روش و متد استفاده شده توسط پزشک برای پیوند ابرو می باشد. روش های متعددی وجود دارد و هر یک درجه سختی و ترفند متفاوتی دارد و به همین علت هزینه ناشی از کاشت ابرو با روش های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد.

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب