pelasma-jet

بیوفیلر چیست؟

فرم مشاوره رایگان

بیوفیلر را می توان راهی برای کاهش چین و چروک در همان قرار ملاقات اول آماده و تزریق کرد ، تمام مراحل حدود 90 دقیقه طول می کشد. از این ژل بیوفیلر می توان برای کاهش خطوط و چین و چروک ها ی صورت استفاده کرد. بیوفیلر با جداسازی و پردازش پلاسما از خون خود بیمار و سپس تزریق آن به صورت ، گردن و دست ها برای حجم دهی و جوانسازی کاربرد دارد . بیوفیلر در مقابل خود بیمار پردازش می شود تا ویسکوزیته کامل مورد نیاز برای هر منطقه ای که روی آن کار می شود ایجاد شود.

بیوفیلر یک فرآیند زیبایی هیجان انگیز است که برای جوان سازی در پوست معرفی شده است. ژل پرکننده پوستی اتولوگ است و به راحتی قابل دستیابی است. قوام و ماهیت اتولوگ پرکننده زیستی پلاسما بهتر از فیلرهای هیالورونیک با چگالی بالا توسط بیماران پذیرفته می شود.

روش درمان:

در طول قرار ملاقات ، ما بین 10 تا 20 میلی لیتر خون می گیریم که با سانتریفیوژ ، فیلتر و پردازش تولید می شود تا پلاسمای غنی از پلاکت و سپس پرکننده زیستی ایجاد شود. هیچ خطری برای حساسیت یا سایر عوارض جانبی وجود ندارد. روش کار ساده است و زمان زیادی نمی برد. ما یک نمونه کوچک از خون شما می گیریم ، سپس آن را در سانتریفیوژ می چرخانیم تا پلاکت ها را جدا کنیم – پروتئین هایی که حاوی فاکتورهای رشد ضروری برای بهبودی هستند. ما آن سرم پلاکت غلیظ را تصفیه کرده و با دقت آن را در نقاط مناسب تزریق می کنیم تا به نتایج دلخواه شما برسیم.

تزریق بیو فیلر برای درمان چین و چروک و خطوط و افزایش و جوانسازی نواحی که دچار کاهش حجم شده اند انجام می شود. این درمان همچنین باعث تحریک زیستی با سلول های بنیادی و عوامل رشد کلاژن ساز می شود. اولین نتایج بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است و آثار تولید نئوکلاژنز پس از چند هفته قابل مشاهده است. بعد از چند ماه ژل پلاسما به طور طبیعی و کاملاً در ناحیه تحت درمان جذب می شود.

پزشک سرم پلاسما را توسط یک سرنگ با سوزن بسیار نازک در نواحی مختلف صورت تزریق می کند.برای کاهش درد ناشی از تزریق می توان ز کرم های بی حسی استفاده کرد.

کاربرد بیوفیلر :

 • از بین بردن چین و چروک‌ها
 • حجم دهی به پوست صورت و لب‌ها
 • جوانسازی دست
 • از بین بردن اسکارها
 • درمان ترک‌های پوستی
 • جوانسازی گردن

برای تزریق بیوفیلر یک دوره 3 جلسه ای با فاصله 4 هفته پیشنهاد می شود. در صورت ترکیب با تزریق سرم PRP ، نتایج حدود 2 سال پس از جلسه سوم باقی می ماند.

نکاتی که بعد از تزریق باید به آن توجه کرد :

 • بعد از تزریق پلاسما ژل نباید از کمپرس سرد یا یخ استفاده کنید.
 • از ماساژ یا فشار شدید بر روی نواحی درمان شده شدیدا اجتناب کنید.
 • بعد از تزریق ممکن است کمی درد، احساس سوزش، قرمزی یا تورم داشته باشید. این عوارض طبیعی هستند و معمولاً تا چند ساعت بعد از بین می روند.
 • در موارد نادر ممکن است محل تزریقات کبود شود. این کبودی گاهی تا چند روز ماندگار است.
 • عوارضی مانند فیبروز، سفت شدن پوست، برآمدگی ناشی تجمع ژل و … بسیار نادر هستند و تاکنون در کلینیک خانه سفید مشاهده نشده‌اند.
 • برای رسیدن به بهترین نتایج بین ۱ تا ۳ جلسه‌ی تزریقی با فواصل ۲ تا ۴ هفته‌ای نیاز است.

دسته بندی موضوعات

بیوفیلر چیست؟

بیوفیلر همچنین توسط کارآزمایی های بالینی تأیید شده است که ایمنی و کارایی این روش را در بهبود خطوط و چین های صورت نشان می دهد.به تازگی ، اثر پرکننده پلاسما اتولوگ برای کاهش چین و چروک صورت نشان داده شده است.

در صنعت زیبایی ، گزینه های زیادی برای نگرانی های مختلف وجود دارد. بسیاری از افراد با چین و چروک ، خطوط ریز و پای کلاغ مشکل دارند. برخی دیگر ممکن است با قرمزی پوست یا لکه های تیره مشکل داشته باشند که باعث خجالت آنها می شود. اینها همه مواردی است که می توان با یک عمل زیبایی مناسب از بین برد.

اگر ژل بیوفیلر به طور تصادفی به رگ زیر چشم شما تزریق شود ، خطر نابینایی در اصل صفر است. بیوفیلر جایگزین بسیار ایمن تری برای پرکننده های پوستی است و نتایج ارائه شده معمولاً حتی بهتر از فیلل پوستی است.

وقتی صحبت از بوتاکس و بیوفیلر می شود ، لازم نیست که به سادگی یکی را بر دیگری انتخاب کنید. هر یک از این درمانها کار متفاوتی انجام می دهند. بوتاکس باعث شل شدن ماهیچه های صورت می شود به طوری که می توانید پوست صاف و بدون چین و چروک و خطوط ریز داشته باشید. بیوفیلر ، از طرف دیگر ، از خون خود برای تحریک پوست صورت استفاده می کند تا سلول های جدید و سالم پوست رشد کنند. وقتی این دو روش با هم ترکیب شوند ، نتیجه نهایی پوستی صاف ، شاداب ، جوانتر و سالم تر می شود.

آیا ترکیب این دو روش درمانی ایمن است؟

به طور کلی ، منصفانه است که بدانیم آیا ترکیب درمان های بوتاکس و بیوفیلر بی خطر است. اگر آنها را به صورت جداگانه و با هم در یک جلسه دریافت کنید ، مطمئناً ایمن هستند. هر دو روش نیز به طور گسترده توسط متخصصان پزشکی آزمایش شده است. هیچ تفاوتی در مورد میزان ریسک هنگام انجام روشها با هم وجود ندارد. البته عوارض جانبی جزئی از هر دو وجود دارد که کاملاً طبیعی است. معمولاً در محل تزریق بوتاکس احساس درد و قرمزی می کنید. با این حال ، این عوارض جانبی معمولاً در عرض 24 تا 48 ساعت پس از درمان از بین می روند.

با ترکیب درمانها چه مزایای دیگری می توانید به دست آورید؟

هنگامی که هر دو درمان بوتاکس و بیوفیلر را با هم دریافت می کنید ، می توانید حداکثر مزایای هر روش را دریافت کنید. بوتاکس تقریباً بلافاصله با شل کردن ماهیچه های صورت عمل می کند تا بتوانید از پوستی صاف ، محکم و جوانتر لذت ببرید. با از بین رفتن چین و چروک ها و خطوط ریز صورت به محض ترک درمان ، می توانید تغییر فوری در صورت خود مشاهده کنید.

بیوفیلرمزایایی را برای شما به ارمغان می آورد که فوراً مورد توجه قرار نمی گیرد ، اما هنگامی که تغییرات ایجاد شده را مشاهده کردید ، خوشحال خواهید شد. حدود 90 روز پس از تزریق ، نتایج چشمگیری را مشاهده خواهید کرد که با هر درمان اضافی که دریافت می کنید ادامه می یابد. پلاسما رشد کلاژن را تحریک می کند و به جوان شدن پوست صورت شما کمک می کند. PRP برای فیلر ناحیه زیر چشم ترجیح داده می شود.

با پرکننده زیر چشم چه مشکلاتی ممکن است رخ دهد؟

بسیاری از این محصولات از اسید هیالورونیک گرفته شده اند ، ماده ای که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود و به حفظ رطوبت در پوست و بافت های همبند کمک می کند. بنابراین چرا ما آنها را برای زیر چشم توصیه نمی کنیم؟

پوست اطراف چشم ما از نازک ترین و حساس ترین نقاط بدن ما است ، بنابراین حتی کوچکترین بی نظمی ها می تواند بسیار محسوس باشد. با افزایش سن ، پوست ما حتی نازک تر می شود و حجم صورت ما به ویژه در گونه ها کاهش می یابد. چربی زیر پلک ها می تواند به سمت پایین حرکت کند ، در نتیجه “کیسه های” برجسته ای ایجاد می شود ، حفره ای از اشک و حتی حلقه های تیره ایجاد می شود.

هدف از تزریق بیوفیلر صورت ، افزودن حجمی است که ناحیه توخالی را دوباره پر می کند تا اثر کیسه ای را کاهش دهد. با این حال ، در برخی از بیماران ، تورم طولانی مدت بعد از تزریق می تواند نتایجی را ایجاد کند که به نظر می رسد پف کرده و بیش از حد به نظر برسد و نه یکنواخت و جوان تر.

بیوفیلر چیست؟

متأسفانه یکی از شایع ترین علل مشکلات پرکننده زیر چشم تزریق غیر ماهرانه است. برای تزریق صحیح و ایمن هر پرکننده به دانش آناتومیکی و همچنین مهارت و تجربه نیاز است. از آنجا که ناحیه چشم بسیار شکننده است ، انتخاب ارائه دهنده مناسب از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نتیجه گیری 

بهبود بالینی با رضایت کافی بیماران و عدم وجود عوارض جانبی قابل توجه نشان داد که پرکننده پلاسمای اتولوگ جدید می تواند به عنوان گزینه درمانی کارآمد و ایمن برای چین و چروک ها و چین خوردگی بینی تلقی شود.

نتایج نیز طبیعی است. برخلاف یک محصول پرکننده که به تدریج جذب بدن شما می شود ، پلاسمای غنی از پلاکت باعث تحریک تولید رگ های خونی موضعی و سلول های جدید پوست با ساختار کلاژن سالم تر در بدن شما می شود. کمی بیشتر طول می کشد تا ظاهر جدید خود را ببینید ، زیرا تولید کلاژن و سلول های جدید به زمان نیاز دارد ، بنابراین در حالی که بلافاصله بهبود را مشاهده می کنید ، نتایج کاملاً قابل مشاهده ممکن است چند هفته طول بکشد.

دکتر بابک رجبلو

دکتر بابک رجبلو ، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی از سازمان نظام پزشکی ایران و دارای کد نظام پزشکی به شماره ۱۰۴۵۹۱ در منطقه ظفر فیلد تخصصی کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی با بیش از ۱۷ سال سابقه ارائه خدمات جراحی زیبایی،استفاده از دستگاه های تخصصی جهت جوانسازی،مدلینگ و کانتورینگ صورت و اندام تزریق انواع ژل،فیلر،بوتاکس،بیوفیلر و چربی،بلفاروپلاسی جراحی و غیر جراحی،مشاوره لیفت صورت و گردن براساس استانداردهای زیبایی و انتخاب روشهای جراحی و غیر جراحی انجام میدهند ...

مقالات مشابه

آدرس مطب

تهران -خ ظفر شرقی -روبروی بیمارستان علی اصغر پ238

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

نمایی از مطب